Kontenery morskie dom w dowolnej stylistyce

Na pierwszy rzut oka kontener morski wcale nie pasuje do koncepcji luksusowego domu, ale ścisła współpraca projektantów i architektów, kreatywne podejście do ich pracy, może zmienić nawet najbardziej ugruntowaną opinię. Rzeczywiście, współczesne trendy w budownictwie stają się coraz bardziej budżetowe i proste. Tak, więc decydując się na kontenery morskie dom może powstać w różnej stylistyce i kolorystyce.

Kontenery morskie domem będącym przytulnym gniazdem

  Byłaby to dobra opcja, gdyby zaoszczędzić trochę, uzyskując niesamowity wynik.Tylko dostawa będzie wymagała inwestycji finansowych, co nie spowoduje żadnych specjalnych problemów, ale można pozbyć się niepotrzebnych zmartwień, ponieważ zbudowanie ramy domu z nawet najprostszych materiałów będzie wymagało dodatkowego czasu i pieniędzy. A w przypadku kontenerów morskich dom będzie miał gotową konstrukcję, która wymaga tylko zewnętrznej dekoracji.

  Konstrukcja budowy z kontenerów ma swoje zalety, którymi są przede wszystkim bezpieczeństwo środowiskowe, zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska, są trwałe. Jeśli będą odpowiednio przygotowane, zachowają swoje właściwości przez długi czas, oszczędzając czas na budowę. Ale są też pewne niedoskonałości: stal ma tendencję do silnego nagrzewania się pod wpływem wysokich temperatur i bezpośredniego światła słonecznego, a gdy temperatura spada, wilgoć kondensuje i powoduje szkody w postaci rdzy. Ale takie problemy można łatwo ukryć i całkowicie wyeliminować przy odpowiednim zabezpieczeniu i izolacji.

Ważne niuanse budowania z kontenerów morskich domów spełniających ludzkie marzenia

  Każda opcja budowy ma swoje własne niuanse, biorąc pod uwagę, te, które można dokładnie przeliczyć. A domy z kontenerów nie są wyjątkiem. Jeśli ktoś zdecydowałby się sam go zbudować, powinien pamiętać o trudnościach, które możesz napotkać, lepiej przemyśleć ten krok:

 • Budżetowanie. Tradycyjnie bierze się pod uwagę tylko same materiały budowlane i usługi specjalistów w zakresie komunikacji i wykończenia. Ale w tym przypadku należy również wziąć pod uwagę koszty logistyki. W końcu często konieczne jest dostarczenie kontenera morskiego z daleka, a tylko potężne pojazdy mogą przewieźć tak duży ładunek. A wynajęcie specjalnego sprzętu do instalacji kontenerów jest drogie.Trzeba to wszystko uwzględnić w obliczeniach planując budowę z kontenerów morskich domu.
 • Wybór podstawy. Jako opcja budowy budżetowej zaleca się ich instalowanie na palach. Ale trzeba wziąć pod uwagę rodzaj gleby. Czasami najlepszą opcją jest dodanie zakładki do tradycyjnego podkładu.
 • Izolacja cieplna. Lepiej zrobić to na zewnątrz. W końcu, jeśli jest zimno, wkłada się kurtkę i nie marznie. Ponadto ta metoda pozwala zaizolować kontener wzdłuż konturu, całkowicie eliminując zimne mosty, bez marnowania użytecznej przestrzeni. Do izolacji termicznej można użyć styropianu, pianki poliuretanowej i pianki (PPU).
 • Rozmiary okien. Panoramiczne opcje od podłogi do sufitu stają się teraz bardzo popularne. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę wysoką cenę modeli.
 • Projektowanie wnętrz. Zastosowanie kontenerów morskich na dom, jako materiału budowlanego nie powoduje żadnych ograniczeń przy wyborze stylu i metod dekoracji. Ale niewielka wysokość sufitów określa własne zasady, stworzenie w nich pełnoprawnego klasyka zakończy się niepowodzeniem. W przypadku domów wykonanych z kontenerów bardziej odpowiedni jest minimalizm, skandynawski i śródziemnomorski.

Przykłady wymiarów kontenerów morskich:

 • 20 stóp – 6,06 × 2,44 × 2,89
 • 40 stóp – 12,19 × 2,44 × 2,59
 • 45 stóp – 13,71 × 2,500 × 2,750.

Etapy budowy domu z kontenerów morskich

  Budowa domu z kontenerów morskich zaliczana jest do łatwych przedsięwzięć i szybszych niż standardowy dom z cegły lub drewna. Ale ma również swoje cechy, o których każdy, kto chce zbudować nieruchomość niskobudżetową dla swojej rodziny, musi wiedzieć. A najważniejsza jest procedura budowy:

 • Najpierw trzeba opracować projekt dla przyszłego domu, biorąc pod uwagę pożądaną powierzchnię i liczbę pokoi
 • Kontenery morskie są już wybrane do ukończonego projektu
 • Następuje układanie fundamentu i ich instalacja
 • Instalowanie okien i drzwi
 • Izolacja cieplna
 • Układanie mediów – energia elektryczna, woda, gaz.
 • Dekoracje wewnętrzne i zewnętrzne.

  Dlatego już na etapie opracowywania projektu należy pamiętać o możliwości wyboru kontenerów o różnych rozmiarach. A główną trudnością dla większości ludzi jest rozszyfrowanie ich oznaczeń. W końcu wszystkie pomiary w środowisku morskim są w funtach.

Podsumowanie

  Doświadczeni budowniczowie twierdzą, że ważne jest wykończenie kontenerów morskich na dom. W końcu jej nieobecność sprawia, że dom wygląda nieciekawie. Jednocześnie z kontenerów całkiem możliwe jest stworzenie stylowego domu w duchu high-tech, minimalizmu, loftu. Dla miłośników komfortu możliwe jest również rustykalne wykończenie. Dom kontenerowy jest godną alternatywą dla tradycyjnych metod budowlanych. A dzięki odpowiedniej konstrukcji projektu, ogrzewaniu i dobrej wentylacji jest w stanie stać się wygodnym i niedrogim mieszkaniem dla rodziny.