Srebrna biżuteria- zawsze na czasie.

Biżuteria różnego rodzaju towarzyszy człowiekowi od setek tysięcy lat. Ludzie od zawsze lubili nosić ozdoby. Pierwotni ludzie nosili naszyjniki z kości zwierząt lub kolorowych kamieni. Srebro towarzyszy człowiekowi jako ozdoba od wielu wieków. Kruszec był zawsze doceniany, ponieważ ma przepiękny połysk, barwę i przykuwający uwagę blask. W niebanalny sposób podkreśla urodę, dodaje świeżego wyglądu twarzy i cudownie podkreśla urodę.

Srebro zdobyło swoją popularność w przemyśle jubilerskim nie bez przyczyny, ponieważ jest stosunkowo łatwe w polerowaniu, jest raczej niedrogie i wyróżnia się wyjątkowym blaskiem i kolorytem.  W naturze spotykane jest jako związek wraz z rudami ołowiu, cynku, miedzi i złota.

Srebro jest produktem ubocznym przy wydobyciu i oczyszczaniu w/w metali, które mają wielkie znaczenie w przemyśle. Srebro uzyskuje się przez przekształcenie w wysokiej temperaturze siarczków srebra w siarczany, by w kolejnym etapie zredukować i wytrącić metaliczne srebro. Obecnie srebro jest wydobywane w wielu krajach, a 60% całej światowej produkcji pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Peru, Australii i Kanady.

Czy srebrna biżuteria pasuje każdemu?

Srebro jest biżuterią szlachetną i wszechstronną. Swoją barwa i połyskiem najlepiej pasuje kobietom o chłodnym typie urody. Srebro świetnie komponuje się z takim typem kolorytu skóry pokazując jego piękno. Wyjątkowo dobrze współgra z niebieskimi i jasnymi oczami, ponieważ w doskonały sposób podkreśla ich unikatowy kolor. Srebrna biżuteria może także świetnie pasować paniom z cieplejszym typem urody, o jeżeli wybiorą srebro w połączeniu z  kamieniami o kolorach czerwonych, pomarańczowych, żółtych i ich odcieniach. Na rynku jubilerskim jest dostępna ogromna oferta srebra i srebra z kamieniami. Wybór jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie. Oferta jest dostępna z klasycznymi formami dla miłośniczek prostoty i tradycyjnego stylu, ale również dla wielbicielek bardziej odważnego stylu, z ciekawymi kształtami i kamieniami. Bardzo interesujące są wszelkiego rodzaju komplety, w których mamy zwykle wisiorek wraz z kolczykami. Do zestawów można dobrać pierścionki  i bransoletki. Komplety są dostępne w wersjach klasycznych i w wersjach bardziej ekstrawaganckich. Bardzo ciekawą opcją jest połączenie w biżuterii srebra z kryształkami, co daje efekt niesamowitego blasku i doskonale komponuje się z balowymi kreacjami. Firmy, które oferują swoje produkty bardzo często stawiają na wyjątkową jakość, atrakcyjne i unikalne wzornictwo oraz trwałość wykonania. Ze względu na stosunkowo niewielki koszt samego srebra w porównaniu do złota czy platyny, możemy sobie pozwolić na zamówienie wzoru zaprojektowanego na życzenie.

Czy srebrna biżuteria nadaje się na każdą okazję?

Srebro jest doceniane przez długie stulecia przez licznych wielbicieli ze względu na jego niezwykłą uniwersalność. Biżuteria może mieć charakter codziennej, delikatnej i subtelnej, a może być także doskonałym uzupełnieniem bardzo wytwornej kreacji, jeżeli posiada piękne kamienie.

Do codziennego noszenia najlepiej sprawdzi się minimalistyczny, wyrafinowany design, który będzie subtelnym dopełnieniem naszej stylizacji. Sprawdzi się zarówno w codziennym noszeniu jak również do bardziej oficjalnego stroju. Bardzo wyrazisty charakter ma biżuteria z dodatkiem kryształków, która może być doskonałym uzupełnieniem stylizacji wieczorowej, jak również białej bluzki.

Srebro w  postaci bransoletki jest bardzo ciekawym sposobem na ozdobienie dłoni. Sprawdza się w każdej stylizacji, zarówno zupełnie codziennej, jak również w odsłonie oficjalnej i bankietowej. Drobny łańcuszek z niewielkim zdobieniami albo z ozdobnymi kamieniami zwróci w pozytywny sposób uwagę i zaintryguje zainteresowanych. Należy jednak pamiętać, że biżuteria ma dopełnić codzienny wygląd, a nie zdominować kreację.

Jak czyścić srebrną biżuterię?

Srebro wymaga czyszczenia, żeby zachowało swój piękny blask. Najlepszą metodą na prawidłowe czyszczenia srebra jest używanie do tego czystej szmatki oraz dedykowanego do tej czynności specjalnego preparatu, czyli pasty albo mleczka. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także oddanie do czyszczenia swojej biżuterii do jubilera, który za pomocą profesjonalnych metod przywróci naturalny połysk srebru. Można także kupić (najczęściej w sklepach jubilerskich) specjalną szmatkę, która jest nasączona odpowiednimi płynami i jest gotowa od razu do użytkowania.

Srebro jest cenione przez jubilerów i przez kobiety, które doceniają jego piękny blask. Biżuterię można nosić zarówno na codzienne spacery, jak również na każdą inną okazję. Pasuje do każdego typu cery, ponieważ można dodać kolorowe kamienie. Srebro jest dostępne w wielu sklepach, ale możemy się także skusić na biżuterię ręcznie robioną. Możemy razem z jubilerem zaprojektować biżuterię, która będzie jedyna w swoim rodzaju i całkowicie oryginalna. Dopasowana do stylizacji jest wyjątkowym dopełnieniem całości kreacji. Srebrna biżuteria jest ceniona i wieków i nic nie zapowiada zmiany w trendach.