Wszystko o szkle hartowanym na telefon

Przeważnie od razu po zakupie nowego telefonu niespodziewamy się, iż w niedługim odstępie czasu ulegnie on uszkodzeniu. Jednakże wypadki zdarzają się nieoczekiwanie bardzo prędko, warto więc w porę zabezpieczyć swój telefon, zanim nowe urządzenie wyląduje na chodniku czy podłodze. Jeżeli telefon pechowo upadnie, wówczas na jego ekranie pojawi się pęknięcie w postaci nieestetycznego pajączka, lepiej tego uniknąć. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje zabezpieczeń, do jednych z najpopularniejszych należy szkło hartowane na telefon, dające wyższą ochronę aniżeli folia ochronna. Szkło hartowane na telefon powinno się zakupić od razu po kupnie telefonu.

Czym jest szkło hartowane na telefon?

Szkło hartowane na telefonto zabezpieczenie ekranu używane w każdym nowym smartfonie. Szkło odpowiada za zabezpieczenie ekranu przed możliwymi pęknięciami czy zarysowaniami. W większości na rynku oferowane jest szkło hartowane o wytrzymałości 9H, czyli w dziewiątym stopniu twardości w skali Mohsa. Dobrą wiadomością dla posiadaczy szkieł hartowanych jest to, iż ten materiał może być zarysowany jedynie ostrzem diamentowym. Jeśli więc telefon umiejscowiony w torebce wraz z ostrymi przedmiotami takimi jak klucze, nie musimy się obawiać o jego ekran. Nawet ostre przedmioty nie będą w stanie naruszyć szkła hartowanego. Często stosowanym zabezpieczeniem w telefonie jest również folia ochronna, jednakże nie jest ona, zbyt wytrzymała. Folia ochronna cechuje się dużą elastycznością i niską ceną. Ciężko ją jednak idealnie nałożyć na telefon. Nie jest zbytnio wytrzymała. Szkło hartowane powinno być dopasowane w taki sposób, aby nie przeszkadzało w użytkowaniu telefonu. Musi być więc wysokiej jakości.

Ile kosztuje szkło hartowane na telefon?

W ofercie sklepów z akcesoriami do telefonów znajdziemy szkła hartowane już od 1 złotówki do 40 złotych. Cena uzależniona jest od jakości danego produktu. Droższe szkła posiadają w zestawie także elementy potrzebne do montażu, takie jak na przykład ściereczka do czyszczenia oraz polerowania wyświetlacza.

W jaki sposób przykleić szkło hartowane na telefon?

Szkło hartowane na telefon zakłada się podobnie jak folię ochronną. Na samym początku należy pamiętać o bardzo dokładnym wyczyszczeniu telefonu. Pomocne może okazać się sprężone powietrze. Szkło należy chwycić za jego krawędzie, po czym pociągnąć za specjalni pasem, dzięki czemu pozbędziemy się z niego folii zabezpieczającej. Następnie musimy niezwykle dokładnie przykleić szkło, w taki sposób, aby nie powstały żadne przesunięcia względem krawędzi. Następnie szkło hartowane dociskamy do telefonu.

W jaki sposób zdjąć szkło ochronne z telefonu?

Szkło hartowane można bardzo łatwo usunąć z wyświetlacza telefonu, chociaż nie jest ono zbyt elastyczne. Wystarczy, że w jednym miejscu delikatnie go podważamy, gdy powietrze dostanie się pod szkło, to będziemy mogli je bez problemu całkowicie ściągnąć. Pozostały klej usuniemy przy pomocy zwykłej ściereczki.

Wady oraz zalety szkła hartowanego na telefon

Wady:

  1. Wyższa cena tego rodzaju zabezpieczenia od folii na telefon.
  2. Szkła marnej jakości pogarszają jakość wyświetlania obrazu.

Zalety:

  1. Doskonała ochrona przed wszelkimi uszkodzeniami wyświetlacza.
  2. Wysoka trwałość i solidność wykonania szkła.
  3. Łatwość montażu szkła na ekranie urządzenia.
  4. Brak przekłamania kolorów.
  5. Szkło wysokiej jakości nie ogranicza w żaden sposób czułości ekranu.

Szkło hartowane na telefon- opinie użytkowników

W internecie znaleźć można mnóstwo filmów dokumentujących test różnych szkieł hartowanych na telefon. Autorzy testu korzystają w nich ze szkieł hartowanych o grubości 9h, następnie próbują je zarysować danymi przedmiotami. Zabezpieczenie ekranu znosi z łatwością uderzenia młotkiem czy upadki z różnych wysokości. Ochrona jest odporna również na zarysowania przy użyciu ostrego noża. Dopiero uderzenia pod pewnym kątem i z odpowiednia siła, są w stanie naruszyć szkło hartowane na telefonie. Jednakże, nawet jeśli szkło pęknie, ekran telefonu zostaje nienaruszony. Jak widać, warto skorzystać z takiego zabezpieczenia wyświetlacza. Szkło hartowane na telefon to świetna ochrona wyświetlacza przed zarysowaniami oraz doskonała amortyzacja w trakcie upadku urządzenia. Szkło przejmują część energii, dzięki czemu jest w stanie uratować wyświetlacz przed zniszczeniem. Nikt nam nie jest w stanie dać gwarancję, iż szkło wytrzyma każdy upadek, jednak i tak dobrze skorzystać z tej metody ochrony telefonu.

Gdzie zakupimy szkło hartowane na telefon?

Szkło hartowane dostępne jest na przykład przez internet. Należy jednak pamiętać, jak istotne jest precyzyjne nałożenie go na ekran telefonu. Warto więc zakupić szkło hartowane na telefon w profesjonalnym salonie, gdzie sprzedawca nałoży nam szkło na nasze urządzenie. Wówczas będziemy mieli pewność, że szybka nałożona przez pracownika, będzie spełniać swoje funkcje. Szybka hartowana na telefon nie jest zbytnio kosztowna, a naprawa telefonu może okazać się przewyższająca nasz domowy budżet, należy o tym pamiętać.