Domy na sprzedaż – poradnik

Sprzedaż domu jest sporym wyzwaniem, dlatego warto wiedzieć co zrobić, żeby maksymalnie zwiększyć szanse na korzystną sprzedaż. Czasami drobne szczegóły mogą zadecydować o sfinalizowaniu transakcji.

Czym charakteryzuje się dobra oferta sprzedażowa?

Oferta domów na sprzedaż http://inhouse.szczecin.pl/domy/sprzedaz  powinna być bardzo dobrze przygotowana wizualnie oraz od strony tekstowej. Naprawdę świetna oferta będzie zawierać dobry tekst, rzut pomieszczeń domu oraz dobre zdjęcia. W przypadku domu wszystko ma duże znaczenie. Rzut jest niezbędny, ponieważ w grę wchodzi duża powierzchnia, często wielopiętrowa i potencjalny kupujący musi mieć na ten temat pełną, rzetelną informację. Zdjęcia w przypadku domu powinny obejmować dom z zewnątrz, wewnątrz oraz teren przyległy. Odpowiednia perspektywa może zdziałać cuda. Bardzo istotny jest tekst ogłoszenia, który powinien zawierać nie tylko najważniejsze informacje, ale także powinien być dobry jakościowo oraz ciekawy. Ważne, aby tytuł sprzedażowy był jak najbardziej chwytliwy i przykuwający uwagę, żeby nie zgubił się w setkach ofert sprzedażowych.

Kilka słów o reklamie w Internecie domów na sprzedaż.

Większość ludzi poszukuje ogłoszeń w Internecie. Kanałów sprzedażowych jest bardzo dużo, więc trzeba zadać sobie trud skonstruowania odpowiedniego przekazu. Kluczowe informacje powinny być zawarte na początku tekstu, który powinien być różnorodny, mieć pogrubienia, kolory i nie być zbyt ciasny. Oferta napisana jednolitym tekstem, bez wcięć, wyróżnień, nie ma żadnych szans na wzbudzenie zainteresowania potencjalnego klienta. Informacje powinny być uporządkowane, wypunktowane, przyjazne dla czytelnika. Należy dbać o zasadny poprawnej pisowni, nie używać dużych liter lub nadmiaru wykrzykników. Tekst powinien być napisany rzeczowo i profesjonalnie bez nadmiernych tricków marketingowych.

Przygotowanie domów na sprzedaż.

Dom powinien robić dobre pierwsze wrażenie już od samego wejścia. Przyległa do domu posesja powinna być uporządkowana. Jeżeli posiadamy ogród to powinien być zadbany. Potencjalny klient oglądając interesujący dom z zewnątrz i ładny ogród, wejdzie z dobrym nastawieniem na oglądanie domu w środku. Wnętrze powinno być uporządkowane, zbędne rzeczy powinny zostać wyrzucone, a pomieszczenia powinny być dobrze oświetlone i przewietrzone. Nie powinno być na wierzchu zbyt wiele rzeczy, które mogą zniechęcić potencjalnych kupców. Sprzedaż domu to poważne i duże przedsięwzięcie, ponieważ ceny nieruchomości są bardzo wysokie, zwłaszcza w przypadku domów.

Najkorzystniej finansowo jest znaleźć kupca nieruchomości w Szczecinie bez udziału pośredników. Prowizja za sprzedaż jest bardzo wysoka, zwłaszcza w kontekście sprzedaży domu. Prowizje zwykle zaczynają się od 2 procent a kończą na 3,5. Do kwoty prowizji należy jeszcze skalkulować kwotę podatku VAT. Prowizję jednak można negocjować. Poszukując właściwej agencji nieruchomości należy sprawdzić, czy strona Internetowa biura jest właściwie pozycjonowana tj. czy pokazuje się wysoko w wynikach wyszukiwania. Poza tym pośrednik powinien być kompetentny, rzeczowy oraz komunikatywny. Agencja powinna mieć zrobione przez siebie zdjęcia, w związku z czym zwróćmy uwagę, czy są dobrej jakości. Należy wybrać jedną, maksymalnie 2 agencje, większa ilość współpracujących biur przyniesie więcej szkody niż pożytku. Nie ma sensu całkowicie rezygnować ze współpracy z biurami, ponieważ część potencjalnych klientów z założenia nie kupuje bezpośrednio od sprzedawcy tylko za pośrednictwem biura nieruchomości.

Domy na sprzedaż – jak wybrać najlepszą ofertę.

Kupujący dom w Szczecinie powinni na początku zastanowić się dokładnie na swoimi preferencjami dotyczącymi zakupu domu, w ten sposób oszczędzą czas zarówno sobie jak i sprzedającemu. Na początku należy sporządzić listę rzeczy, które są dla nas priorytetowe zarówno pod kątem położenia nieruchomości, jej wielkości, standardu oraz oczekiwań co do posesji. Zakupienie domu jest życiową inwestycją, dlatego warto w tym przypadku zatrudnić profesjonalnego rzeczoznawcę do obsługi transakcji. Najlepiej wybrać kilka nieruchomości, które nas interesują najbardziej i pojechać na wizytę razem z fachowcem. Wydatek rzędu kilkuset złotych z pewnością się zwróci, jeżeli będziemy mieli rzetelnie wycenioną nieruchomość. Poza tym specjalista zwróci uwagę na rzeczy, o których my możemy nawet nie pomyśleć.

Przy kupnie zwróćmy uwagę na wszystko co dla nas jest ważne tj. infrastrukturę, położenie domu, czy okolica jest cicha, czy nie ma w planach zagospodarowania przestrzennego informacji o budowie w pobliżu domu oczyszczalni ścieków albo drogi szybkiego ruchu. Informacje są dla nas bardzo ważne, ponieważ domu nie kupuje się na rok, a na dłuższy okres czasu.

Podsumowanie.

Odpowiednie podejście do sprzedaży lub zakupu domu jest kluczowe dla naszych następnych lat życia, ponieważ związujemy się z miejscem na długo. Wybranie optymalnej nieruchomości, która spełni oczekiwania nasze oraz naszej rodziny będzie procentować przez następne długie lata. Z drugiej strony sprzedając dom w dobrej cenie gwarantujemy sobie możliwość zainwestowania z inną nieruchomość, o której marzyliśmy. Warto zainwestować nieco czasu i inwencji na tak duże przedsięwzięcie.

 

InHouse Nieruchomości Szczecin
ul. Błogosławionego Wincentego Kadłubka 39/2
71-524 Szczecin
787 560 993
www.inhouse.szczecin.pl
Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl
Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl