Kto to jest podolog?

kto to jest podolog

Podologia to dla wielu z nas obco brzmiąca nazwa. Tymczasem kryje się za nią rozległa dziedzina, która ma na celu utrzymanie naszych stóp w doskonałym zdrowiu. Kto to właściwie jest podolog? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego gabinetu podologicznego?

Czym zajmuje się podolog?

kto to jest podolog

Podolog to w dużym uproszczeniu specjalista, zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem stóp. W jego gabinecie wykonasz nie tylko zabiegi z zakresu kosmetologii, ale też poważniejsze – z naruszeniem ciągłości tkanek. Podolog https://satin.pl/ pomoże ci w leczeniu infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych, pomoże w przypadku problemów z wrastającymi paznokciami, wyleczy i usunie odciski (modzele, nadgniotki i inne). W razie problemów ze stopą cukrzycową podolog uzupełni leczenie i diabetologa, zalecając pielęgnację i ćwiczenia zapobiegające rozwinięciu się stanów zapalnych. Pomoc uzyskamy również w przypadku wrastających paznokci i konieczności rekonstrukcji paznokcia po urazie.

Podolog zajmie się naszymi stopami w sposób kompleksowy. Zajmuje się nie tylko pacjentami problematycznymi, ale też zdrowymi, którzy chcą profesjonalnie zadbać o swoje stopy. Wykonuje leczniczy pedicure i pielęgnację, która swoją skutecznością znacznie przewyższa tę w zwykłym gabinecie kosmetycznym. Powinien dostrzec, kiedy nasze problemy wynikają ze stanu zdrowia, a kiedy są efektem złej postawy, źle dobranego obuwia, nieprawidłowej pielęgnacji czy – zwłaszcza w przypadku cukrzyków – błędów w diecie. Specjalista, który poprowadzi nasze leczenie docierając do źródła problemu to prawdziwy skarb.

Podologia w Polsce

W naszym kraju podologia nie jest dziedziną medyczną, ale paramedyczną. Łączy w sobie wiedzę z zakresu wielu różnych dziedzin medycznych. Profesjonalny specjalista podologii powinien znać elementy pokrewnych dziedzin, które pomogą mu w pracy: flebologii, ortopedii, dermatologii, diabetologii, drobnych zabiegów chirurgicznych. Rozległa wiedza pozwala działać na źródło problemu pacjenta.

Profesjonalny podolog podchodzi do tematu leczenia swoich pacjentów w sposób holistyczny: nie tylko diagnozuje, ale też leczy.  Wybierając gabinet skrojony pod nasze potrzeby warto przyjrzeć się, który specjalista najlepiej zna się na rzeczy. Najskuteczniejszą wytyczną będzie liczba przebytych szkoleń – im więcej, tym oczywiście lepiej. Cenione kursy i szkolenia są prowadzone przez centrum podologiczne i profesjonalne ośrodki szkoleniowe. W naszym kraju funkcjonuje m.in. Polskie Stowarzyszenie Podologiczne, które zajmuje się doprecyzowaniem jakie kompetencje powinien mieć leczący nas specjalista.

Polecamy wypalanie kurzajek Warszawa http://satin.pl/zabiegi-podologiczne/brodawki-wirusowe-kurzajki – zabiegi wykonuje klinika podologiczna z Warszawy – SATiN.