Wakacje z dzieckiem — słoneczna Sardynia

Wakacje z dzieckiem — słoneczna Sardynia

Opieka nad małym dzieckiem to nie lada wyzwanie. Takie maluchy często w nocy dają w kość i nie chcą spać, zaś w dzień poznają świat i wszędzie wkładają łapki, dlatego trzeba ich bardzo uważnie pilnować, żeby nie wsadziły np. paluszków do kontaktu. Mimo że dziecko wymaga czasu, uwagi i poświęcenia ze strony rodziców, to jest ich największym szczęściem i oboje nie wyobrażają sobie życia bez maluszka.

Jednak dziecko wprowadza do życia ogromne zmiany. I nie jest to więcej mebli takich jak łóżeczko, zabawki na podłodze czy inne godziny snu. Dzidziuś zmienia wszystko w życiu począwszy od wystroju domu, aż po postrzeganie świata i myślenie. Dla każdego rodzica wychowanie dziecka to ogromne wyzwanie, ponieważ chce, aby wyrosło na mądrego i zaradnego człowieka. Dlatego dziecko jest zwykle w centrum uwagi rodziców i stanowi ich największy skarb.

Z pociechą czy bez?

Jednak mimo posiadania dziecka, nie trzeba rezygnować ze swoich marzeń. Wiadomo, że maluch jest najważniejszy, ale własne marzenia nie powinny być odkładane na bok. Często niestety tak się dzieje. Przez to w późniejszym wieku żałuje się, że nie zrobiliśmy tego czy tamtego. Pociecha wcale nie zabrania korzystania z życia czy kontynuowania spełniania pasji. Jeśli marzysz, aby grać na gitarze elektrycznej, możesz to robić. Jeśli chciałabyś mieć własny salon kosmetyczny, także możesz się podjąć tego zadania. A co z tymi, którzy marzą o podróżach po całym świecie? Tutaj opinie są podzielone. Ci bowiem, którzy nie podróżują wcale lub nie robią tego z dzieckiem, często są przeciwni. Uważają bowiem, że w krajach egzotycznych jest wiele chorób, zagrożeń oraz zbyt wysokie temperatury dla malucha.

Ci zaś którzy odważyli się pojechać na egzotyczne wakacje z dzieckiem, polecą Ci takie wyjście z czystym sumieniem. Co prawda takich osób nie ma wiele, ale z powodzeniem można szukać w mediach społecznościowych na grupach. Dlaczego tak wiele osób boi się wyjazdów z małym dzieckiem? Niestety, tutaj największą robotę robi telewizja. Większość ludzi, kraje egzotyczne postrzega jako rejony brudne, gorące, pełne chorób oraz śmiertelnie niebezpiecznych zwierząt. Jednak zachorować i w Polsce i również mamy dzikie niebezpieczne zwierzęta jak dziki czy niedźwiedzie. W tych krajach, też mieszkają ludzie i często są to nawet bardziej cywilizowane rejony niż niektóre części naszego kraju. Co więcej, wakacji nie spędza się, mieszkając w dżungli i pijąc wodę z jeziora, ale wynajmując domek lub pokój w hotelu. Nie musisz się więc martwić, że twój maluch zostanie zjedzony przez tygrysa czy przygnieciony przez słonia.

Jaki kraj wybrać?

Wakacje z dzieckiem — słoneczna Sardynia
Wakacje z dzieckiem — słoneczna Sardynia

Mimo tego, że podróż z dzieckiem to doskonały pomysł i rozrywka dla całej rodziny, to trzeba się odpowiednio na taką wyprawę przygotować oraz wiedzieć gdzie się wybrać. Przede wszystkim, warto w pierwszej kolejności odwiedzić te kraje, w których już się było. Dzięki temu unikniemy niespodzianek związanych z podróżą, niewiadomych oraz blokad językowych. Jeśli nie miałaś okazji spędzać wakacji za granicą, to wtedy kierujemy się innymi aspektami podczas wyboru pierwszego kraju. Najlepiej, aby był on w miarę podobny kulturowo, dobrze byłoby znać także język, co znacznie ułatwiłoby znalezienie, chociażby toalety dla dziecka czy sklepu z pieluchami.

Jeśli nie masz pewności, do jakiego kraju jechać, możesz wybrać miejsce na wakacje np. Sardynię https://wakacjenasardynii.pl/noclegi/ . Jest to włoska wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Sprawdzi się doskonale na pierwszą podróż dziecka. Panuje tam przyjemny klimat, jest słonecznie oraz nie ma wielu opadów deszczu. Miesiące od końca czerwca do połowy września są upalne. Jeśli nie chcesz narażać malucha na upał, to wybierz miesiące przed lub po porze gorącej, kiedy temperatura jest bardziej komfortowa. Jednak nawet w przypadku wakacji w sierpniu, temperatura nie jest uciążliwa, ponieważ wieje nadmorski przyjemny wietrzyk.

Zachwycająca Sardynia

Jeżeli planujesz nie tylko zażywać kąpieli w Morzu Śródziemnym, ale też chciałabyś trochę pozwiedzać, to warto wybrać się na wyspę w miesiącach od kwietnia do czerwca https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/. Wygląda ona wtedy zachwycająco, ponieważ zakwitają dywany kwiatów, krzewy oraz pola uprawne. Nie jest zbyt gorąco, dlatego zwiedzanie w głębi lądu nie będzie uciążliwe. Łatwej jest także znaleźć nocleg, a loty są tańsze, ponieważ jest to mniej popularna pora odwiedzin wyspy.

Pomimo tego, że Sardynia nie należy do szczególnie dużych wysp, to może zaskoczyć mnóstwem atrakcji do zwiedzania dla turystów, począwszy od zatłoczonych i malowniczych miast, aż po piękne piaszczyste plaże. Do dwóch ciekawych miejsc, godnych odwiedzenia w czasie podróży, należą płaskowyż Golgo oraz Orgosolo. Pierwszym miejscem jest płaskowyż, na którym znajdziemy pastwiska dla zwierząt, kościół oraz największą dziurę na świecie, czyli Su Sterru. Drugim punktem jest typowo sardyńska miejscowość, ponieważ zamieszkiwana jest przez rdzennych mieszkańców wyspy. Cechą charakterystyczna są również murale, czyli malowidła, które opowiadają wiele historii.