Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin – panuje opinia, że cena implantów jest niesłusznie zawyżona. Nie można dać się zwieść takiemu mitowi, bo jest obarczony nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Na koszt implantacji składają się trzy elementy: cena samego implantu, cena materiałów dodatkowych oraz cena usług stomatologicznych.

Tylko naprawdę wysokiej jakości implant jest produktem wysokiej technologii, badań naukowych i skomplikowanych procesów produkcyjnych. Dlatego takie implanty zębów działają długo i mają minimalne ryzyko odrzucenia. Tanie odpowiedniki są znacznie prostsze, a przez to tańsze w produkcji, ale ich jakość jest niższa. Wszczepiane implanty zębów w  https://doboszimplanty.pl/uslugi/implanty-zebow-szczecin/pochodzą od uznanych producentów, dlatego są nieustannie doskonalone i podnoszą jakość życia pacjentów.

Zalety wszczepienia implantów zębów w Szczecinie

  • Implant jest zewnętrznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Efekt estetyczny – 100%.
  • Implant działa jak zdrowy ząb, zapobiegając zanikowi kości.
  • Umieszczenie implantu nie wpływa na sąsiednie zęby.
  • Implantacja jest odpowiednia także przy braku wszystkich zębów.
  • Implant stymuluje wzrost tkanki kostnej i dziąseł, tym samym zachowując nie tylko piękno uśmiechu, ale również kształt twarzy.
  • Żywotność implantów liczona jest na kilkadziesiąt lat.
  • Implanty nie wymagają specjalnej pielęgnacji.
  • Brak problemów z przyzwyczajeniem i dykcją mowy.

Implantacja stomatologiczna – fakty i mity

Implantologia stomatologiczna już dawno przeszła z eksperymentu do rutynowej praktyki, ale wciąż istnieje wiele mitów i nieporozumień na jej temat. I choć miliony pacjentów co roku odzyskują piękny uśmiech i mocne zęby, nie mniej osób odkłada implantację ze strachu i zwątpienia. Warto przyjrzeć się głównym mitom dotyczącym implantacji, aby to zrozumieć.

Co, jeśli implant się nie zakorzeni?

W mniej więcej jednym przypadku na sto nie dochodzi do cudu osteointegracji – implant nie rośnie razem z tkanką kostną na tyle niezawodnie, aby mógł być obciążony protezą. I wcale nie jest to straszne. Jeśli za pierwszym razem się nie udało, warto spróbować ponownie. Dentysta zbada przyczyny, przeprowadzi leczenie odtwórcze i zasugeruje, co można zrobić, aby implantacja się powiodła. Czasem do tego konieczne jest odbudowanie tkanki kostnej, czasem zastosowanie implantu innego systemu, ale w każdym razie, jeśli implant nie zapuścił korzeni za pierwszym razem, kolejna próba może zakończyć się sukcesem.

Czy to prawda, że implant zęba należy wymienić po 10-15 latach

Mit – jeśli wszczepienie implantu zęba zostało powierzone dobremu dentyście to gwarancja będzie dożywotnia. Nie ma potrzeby co 10-15 lat, w przeciwieństwie do mostów, wyjmować implantu i zakładać nowy. Po instalacji implantów zębów w Szczecinie wystarczy przestrzegać higieny i co pół roku odwiedzać dentystę. A potem, nawet jeśli zauważy się jakiekolwiek złogi, szybko i skutecznie zostaną usunięte.

Implantacji nie należy wykonywać u osób starszych i dzieci

Jest tu półprawda. Niewskazane jest przeprowadzanie implantacji przed 18 rokiem życia, ponieważ kości twarzy wciąż się tworzą i nie warto ingerować w ten proces. Ale nawet jeśli ktoś ma tylko 18 lat, a jeden ząb już uległ zniszczeniu, dentysta rozważy taką procedurę. Nie można zakładać dużych konstrukcji – np. mostu na implantach, ale można odbudować jeden ząb. Najważniejsza jest dokładna diagnoza i dokładność pracy. Jeśli dziadkowie chcą mieć zupełnie nowe zęby, nie mają choroby nowotworowej, chorób krwi, wtedy, nawet mając nawet 80 lat, można zainstalować implanty.

Kobiety w ciąży nie powinny mieć implantów

Specjaliści z kliniki implantologii stomatologicznej ze Szczecina https://doboszimplanty.pl odpowiadają : to prawda. W czasie ciąży i laktacji organizm może reagować na nacięcia, ich szycie oraz przyjmowanie leków w trakcie i po zabiegu. To wszystko jest niepożądane, gdy kobieta nosi i karmi piersią dziecko. Ale co, jeśli najpierw zainstalowała implant, a potem dowiedziała się, że wiek ciążowy to już miesiąc? Nie trzeba w pośpiechu pozbywać się implantu niech zostanie tam, gdzie jest. Najważniejsze jest brak powikłań podczas implantacji.

Przez miesiące w ustach będzie niezabezpieczony otwór?

Nie, nie będzie. Przygotowując pacjenta do wszczepienia implantu zębów w Szczecinie dentysta zaproponuje wiele sposobów na zamknięcie luki w uzębieniu: na przykład wykonanie protezy ruchomej lub założenie sztucznego zęba, mocowanie go do sąsiednich zębów materiałami fotopolimerowymi. Łatwo to usunąć, gdy przyjdzie czas na koronę trwałą. A gdy zostanie wybrana implantacja natychmiastowa (w ciągu jednej procedury po ekstrakcji zęba) dentysta może jeszcze tego samego dnia założyć na implant zęba koronę tymczasową.

Mając implant w jamie ustnej, przez resztę życia trzeba przestrzegać ścisłej diety?

Czy mając implant zęba https://implanty-zebow.szczecin.pl/ trzeba będzie musiał zapomnieć o orzechach i kotletach i pogodzić się z dietą składającą się z tłuczonych ziemniaków, płatków zbożowych i zup? Dieta nie jest potrzebna! To też mit, w rzeczywistości wszczepiony implant zęba w Szczecinie doskonale radzi sobie z obciążeniem żucia, tak samo doskonale jak naturalne zęby. Trzeba zadbać o ich higienę, używać nici dentystycznej i jeść to, czego dusza zapragnie. W końcu w tym celu umieszczane są implanty zębów.

Czy to prawda, że trzeba przyjmować duże dawki leków w trakcie i po implantacji?

To też mit. Po pierwsze, implantacja zębów w Szczecinie https://www.eplusi.pl/implanty-zebow-szczecin/ odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a dawki leków są dokładnie wyliczane. Dodatkowo na podstawie wyników badań dobierany jest środek znieczulający. Po drugie, roztwory antyseptyczne, którymi dentysta dezynfekuje miejsce zabiegowe, nie powodują żadnych komplikacji. Po trzecie, jeśli zabieg jest skomplikowany, to w celu złagodzenia obrzęków stosowane są leki przeciwhistaminowe – powszechne leki na alergie.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl