Jak wybrać firmę sprzątającą dla restauracji?

Rynek gastronomiczny w Polsce nieustannie się rozwija. Klienci wobec restauracji mają coraz większe wymagania nie tylko co do jakości oferowanych posiłków i napojów, ale także do czystości. Porządek w restauracji to jedna z priorytetowych spraw, o której nie wolno zapominać żadnemu właścicielowi restauracji. Jeszcze kilkanaście lat temu na wynajęcie firmy sprzątającej nie było stać zbyt wiele firm gastronomicznych.

Dzisiaj jest to praktycznie norma w przypadku ogromnej liczby pubów, restauracji, barów i wielu innych lokali gastronomicznych. Odpowiedni poziom czystości w restauracji zapewni profesjonalna firma sprzątająca, która pozostaje w ścisłym kontakcie z kierownictwem danego lokalu. Razem opracowują wspólny harmonogram wykonywania najważniejszych prac. Jeśli w lokalu będzie odpowiednia czystość, klienci zyskają poczucie, iż znaleźli się w odpowiednim miejscu nie tylko ze względu na odpowiedni jadłospis, ale również, że w danym miejscu dba się o każdy szczegół. Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej dla lokalu gastronomicznego? Na to pytanie postaramy się udzielić Państwu odpowiedzi w niniejszym krótkim artykule. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej dla lokalu gastronomicznego? Poznaj kilka naszych porad i wskazówek!

Każda firma sprzątająca dla restauracji musi wyróżniać się szeregiem rozmaitych cech, dzięki którym będziemy mieli pewność, iż jest to przedsiębiorstwo, z którym z całą pewnością warto współpracować w tym obszarze. Jedną z najważniejszych kwestii, na którą zawsze trzeba zwracać uwagę, jest planowany budżet. Powinniśmy zatem przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaka jest nasza aktualna sytuacja finansowa. Trzeba zadać sobie pytanie, czy stać nas na wynajęcie zewnętrznej firmy sprzątającej. trzeba dokładnie zweryfikować kondycję finansową przedsiębiorstwa i podjąć racjonalną decyzję, która będzie najlepsza. W sytuacji, gdy firma sprzątająca w pełnym wymiarze jest dla nas za droga, wówczas można na przykład pomyśleć nad tym, czy nie warto znaleźć jakiś środków finansowych na zatrudnienie ekipy sprzątającej do wykonywania okresowego czyszczenia obiektu.

Następna istotna kwestia to częstotliwość wykonywania usługi czyszczenia przez daną firmę sprzątającą. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług jakiejkolwiek firmy sprzątającej, musimy najpierw dokładnie przemyśleć, jaka powinna być częstotliwość wykonywanych przez nią usług. Może potrzebujemy sprzątania wyłącznie głównej sali, odkurzania oraz umycia okien i drzwi? A może potrzebujemy gruntownego mycia podłóg? Wszystko to uzależnione jest od specyfiki działania naszego lokalu gastronomicznego. Musimy we własnym zakresie podjąć decyzję, jaka częstotliwość wykonywania usług będzie dla nas najlepsza i najwygodniejsza. Wybór zakresu oraz częstotliwości wykonywanych usług będzie miał oczywiście wpływ na cenę zaproponowaną za sprzątanie przez daną firmę sprzątającą.

Przy wybieraniu firmy sprzątającej trzeba także zastanowić się nad tym, jakie powierzchnie mają być czyszczone w naszym lokalu. Firma sprzątająca będzie chciała to wiedzieć na samym początku – wówczas zyskają informację, z jaką powierzchnią będą miały do czynienia. Usługobiorca będzie musiał w odpowiedni sposób przygotować się do przeprowadzania czyszczenia kuchni, a zupełnie inne przyrządy będą mu potrzebne do czyszczenia głównej sali, w której przyjmowani są klienci prowadzonej przez nas restauracji.

Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Gdy odpowiemy sobie na wszystkie opisane powyżej pytania, trzeba również zacząć poszukiwania najlepszej firmy sprzątającej, która zapewnia nas, iż nasz lokal będzie lśnił, kiedy wypierze wykładziny w restauracji. Dobra firma sprzątająca – gdzie ją znaleźć? Oczywiście w internecie! W dzisiejszych czasach każdy z nas wszystko, czego potrzebuje, znajduje właśnie w tym medium. Nie inaczej jest w przypadku poszukiwania firmy sprzątającej. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło typu “dobra firma sprzątająca”, naszym oczom ukaże się cała masa przeróżnych ofert od firm z całej Polski.

Przy wybieraniu najlepszej firmy sprzątającej można również zapytać o rekomendacje swoich znajomych – być może korzystali oni już z jakiś firm sprzątających i będą nam mogli polecić jakąś renomowaną firmę sprzątającą, z której usług można korzystać bez żadnych wątpliwości. Wielu restauratorów decyduje się także na skorzystanie z pomocy osób zgromadzonych na tematycznych forach. To prawda, że na tych forach można znaleźć bardzo wiele cennych informacji w tym zakresie. Forum internetowe to prawdziwa kopalnia wiedzy.

O co pytać firmę sprzątająca?

Jeśli znajdziemy już kilka firm sprzątających, powinniśmy udać się na rozmowy z jej przedstawicielami. Jest to niezwykle istotny etap – musimy zapoznać się ze specyfiką działania poszczególnych firm oraz dowiedzieć się, jakie ma ona doświadczenie. Najlepiej zapytać o to, od jak dawna firma utrzymuje się na rynku, czy ma jakieś referencje od poprzednich klientów oraz kto dokładnie będzie odpowiadał za sprzątanie naszego lokalu.