Akcesoria do komputerów dla graczy

Graczem komputerowym, może stać się każdy, niezależnie od upodobań oraz ilości spędzanego przed komputerem. Jednak osoby, dla których gry to coś więcej niż tylko i wyłącznie sposób na zabicie wolnego czasu zwracają szczególną uwagę na wszelkie szczegóły, które mają niebywały wpływ na rozwój rozgrywki, a także wygodę podczas niej.
Osoby takie przede wszystkim posiadają wyspecjalizowane komputery stacjonarne dla graczy, które posiadają o wiele lepsze parametry od standardowych PC-tów, które można spotkać w wielu domach czy biurach. Oprócz sprzętu wysokiej jakości przy komputerach dla graczy nie może zabraknąć akcesoriów, którymi są:

Wygodne ergonomiczne krzesło

Gracze komputerowi, potrafią spędzać w pozycji siedzącej ponad 10 godzin dziennie, dlatego tak bardzo ważne jest to, aby ich kręgosłupy i odcinek szyjny były obciążone w tym czasie. W przeciwnym razie w łatwy sposób przyjemność może Zamienić się w ból nie do opisania. Czym różnią się fotele dla graczy od tych zwykłych foteli biurowych? Przede wszystkim stopniem wygody i ergonomia. Większość modeli posiada specjalnie wyprofilowane oparcie, wraz z umieszczonym na nim zagłówkiem, który pozwala na odpoczynek. Dodatkowo są one bardzo trwałe i najczęściej wykonane z wysokiej jakości materiałów skórzanych, za dobry fotel, który pozwala bez obaw o swoje zdrowie i wygodę korzystając z komputera dla gracza należy zapłacić co najmniej 700 złotych, co nie jest wcale tak mała kwota.

Mysz – sterowanie na najwyższym poziomie.

Komponując komputer gamingowy, nie można zapomnieć o myszy, która to jest podstawa sterowania w wielu grach. Mysz gamingowa powinna być dobrze wyprofilowana, tak aby trzymanie jej w dłoni było wygodne i nie krępowało zakresu ruchów palców. Dodatkowo najlepiej stawiać na modele wyposażone w dodatkowe przyciski, które można dowolnie konfigurować do swoich potrzeb, za pomocą oprogramowania dołączonego do nich. Myszki dla graczy charakteryzują się dużą czułością na każdy wykonywany ruch i szybkim czasem reakcji. W zależności od potrzeb i preferencji producenci oferują do komputerów dla graczy mysze przewodowe, podłączane tradycyjnie do gniazda USB lub nowoczesne myszki radiowe, które umożliwiają na korzystanie z nich do 5 metrów, jednak warunkiem jest to, że po drodze nie znajduje się żadna przeszkoda, między komputerem a myszą.

Klawiatura

Klawiatury przy komputerach dla graczy, nie są zwykłym sprzętem do wprowadzania tekstu do komputera. Najczęściej służą one do wielu skomplikowanych operacji sterujących w trakcie gry. Najważniejsze SĄ w nich klawisze WSAD, które najczęściej domyślnie służą do poruszania się postacią. Jednak klawiatury dla graczy często wyposażone SĄ także w więcej przycisków przydatnych w trakcie rozgrywki funkcji, takich jak podświetlenie z płynna regulacja natężenia światła, czy służące jako skróty klawiszowe. Dodatkowo klawiatury dla graczy, są skonstruowane tak, aby korzystanie z nich nie obciążało nadgarstków. Plusem są także wodoodporne nakładki, jakie stosują niektórzy producenci osprzętu gamingowe, które chronią klawiaturę przed niechcianym zalaniem.

Nagłośnienie

Chcąc grać w gry z pełną przyjemnością należy podłączyć do komputera dla graczy odpowiednie nagłośnienie, które pozwala przenieść się do świata rozgrywki w całości, zapominając o świecie rzeczywistym. Dźwięk jest bardzo ważna kwestia podczas grania, nie tylko pozwala się wczuć w fabułę, ale także jest pewnego rodzaju podpowiedzią w czasie gry, ostrzeżeniem. Wiele gier, posiada swój własny dubbing, a odsłuchanie go na marnej klasy sprzęcie byłoby grzechem. Jedna z lepszych propozycji przy dobieraniu głośników do komputera dla graczy jest wybranie opcji w systemie 2 do 1. składa się ona z jednego subwoofera i dwóch głośników, które rozkładają między siebie równomiernie dźwięki. Takie zestawy są gwarancją czystego dźwięku i radości z każdego tonu. Wybierając głośniki do komputera dla graczy dobrze zwrócić także uwagę na to, czy posiadają one pilot. Z pozoru tak błaha rzecz może się stać problematyczna, kiedy będzie trzeba często wstawać, aby ściszyć lub zgłoszenie dźwięki.

Jeśli posiadasz komputer dla graczy, uwielbiasz gry, ale nie możesz pozwolić sobie na komfort grania z głośnikami, słuchawki są rozwiązaniem dla Ciebie. Słuchawki dla graczy, charakteryzują się czystością dźwięku, a także dużymi miękkimi nausznikami, które są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dodatkowo niektóre modele słuchawek posiadają mikrofon, który sprawdzi się w rozgrywkach przez internet. Kolejnym ich atutem, jest to, że gracz może spokojnie rozgrywać grę, bez wpływu na komfort, osób przebywających z nim w tym samym pomieszczeniu czy nawet domu. Jest to duże ułatwienie. Dokupując słuchawki do komputera dla graczy, należy jednak sięgać po modele z wyższej półki, ponieważ ich tańsze zamienniki, nie równa się praktycznie jakością od modeli dedykowanych dla przeciętnego słuchacza muzyki o niewielkich wymaganiach.