Inwazyjne zabiegi kosmetyczne – krótki przewodnik

Inwazyjne zabiegi kosmetyczne – krótki przewodnik. Obecnie medycyna estetyczne oferuje niezwykle szeroki wybór różnych zabiegów kosmetycznych poprawiających wygląd twarzy. Niektóre z nich uważa się za wyjątkowo dobre dla każdej kobiety, inne są demonizowane jako dziwaczne, a nawet niebezpieczne. Poniżej krótki przegląd najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych służących do niwelowania zmarszczek, poprawy kolorytu czy kształtu twarzy. I nie chodzi tu o przedłużanie rzęs warszawa ochota.

Zabiegi kosmetyczne na twarz – ogólne informacje

Zabiegi kosmetyczna na twarz generalnie dzielą się na dwie główne kategorie: zabiegi ingerujące mechanicznie pod skórę, najczęściej przy pomocy igieł oraz zabiegi oddziałujące na skórę bez dodatkowych narzędzi (np. peelingi chemiczne).
Wiele osób uważa, że zabiegi kosmetyczne nie są potrzebne i jest to jedynie wymysł mediów. Nie jest to do końca prawda. W obecnych czasach, dbanie o skórę przy pomocy niektórych profesjonalnych zabiegów jest dość ważne dla jej kondycji. Niestety, codziennie jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, a tryb życia współczesnego człowieka oparty w dużej mierze na pośpiechu i stresie, również ma wpływ na nasz organizm i nasz wygląd.

Mezoterapia

Mezoterapia to profesjonalny zabieg kosmetyczny polegający na pobraniu krwi od klienta, a potem odwirowaniu jej w celu uzyskania płytek krwi. Następnie przygotowuje się mieszankę zawierającą, między innymi, kwas hialuronowy, witaminę A, C, E, wyciąg z zielonej herbaty, alg morskich i innych, podobnych substancji, które wprowadza się pod skórę za pomocą igły. Dzięki temu odżywczemu koktajlowi, skóra szybciej się regeneruje i poprawia się jej wygląd. Cena za pojedynczy zabieg waha się od 200 do 300 zł.
Polecana jest osobom o bardzo suchej, zniszczonej przesuszeniem skórze, oraz osobom, które chcą zniwelować niewielkie zmarszczki. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje żadnej reakcji immunologicznej. Różnica jest widoczna praktycznie zaraz po zabiegu.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dlatego też zabiegi z użyciem tego kwasu są w pełni bezpieczne. W późniejszych latach życia jest coraz mniej kwasu hialuronowego w naszym organizmie, co powoduje powstawanie zmarszczek. Regularne dostarczenie substancji pod skórę poprawia jej koloryt, ujędrnia i nadaje skórze sprężystość.
Zabieg przeprowadza się poprzez wprowadzenie kwasu igłami i kilku miejscach na twarzy. Zabieg należy powtarzać raz do roku. Cena zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, np. samo wypełnienie bruzd nosowo-wargowych waha się do 800 do 1000 zł, a modelowanie policzków od 1800 do 2000 zł.
Zabieg nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Jedynym zastrzeżeniem jest nieprzyjmowanie przed wizytą aspiryny, ponieważ może ona spowodować powstawanie siniaków.

Nici liftingujące

Zabieg kosmetyczny tego typu polega na wykorzystaniu kwasu glikolowego i polimlekowego, które są wprowadzane pod skórę. Ich zadaniem jest wymodelowanie i napięcie skóry twarzy. Możemy za ich pomocą podnieść łuki brwiowe, policzki i czoło. Włókna są wchłaniane przez okres osiemnastu miesięcy. Zabieg jest alternatywą dla tradycyjnego liftingu polegającego na nacinaniu skóry i późniejszym jej napinaniu. Nici liftingujące są dużo bezpieczniejszą opcja.
Cena jednego zabiegu, w zależności od obszaru i zastosowanego rodzaju nici, waha się od 1000 do nawet 6000 zł. Jest to jeden z najdroższych, ale i przynoszących najlepsze efekty profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.

Botoks

Botoks to zabieg kosmetyczny, które jest chyba najbardziej demonizowany ze wszystkich (nie licząc oczywiście zabiegów związanych z operacjami plastycznymi). Nic w tym dziwnego, kontrowersje może budzić zastosowanie w nim toksyn, które blokują połączenie nerwowo-mięśniowe przy jednoczesnym rozluźnieniu mięśni. W konsekwencji substancja uniemożliwia normalną pracę mięśni twarzy i w konsekwencji wygładza zmarszczki mimiczne. Botoks najczęściej wykorzystuje się do wyrównania zmarszczek na czole, niwelowania kurzych łapek i lwich zmarszczek pomiędzy brwiami. Efekt utrzymuje się do czterech miesięcy. Cena zabiegu zależy od ilości miejsc, w które chcemy wstrzyknąć substancje, np. cena za jedno miejsce może oscylować w granicach 450-500 zł, a w dwa około 800-900 zł.

Cosmelan

Jest to zabieg przeznaczany dla osób zmagających się z przebarwieniami powstałymi przez słońce lub zmiany hormonalne. Również przyczynia się do poprawy blizn trądzikowych, drobnych zmarszczek czy rozszerzonych porów.
Cosmelan jest jednym z tych zabiegów kosmetycznych, do których nie wykorzystuje się igieł. Polega on na zaaplikowaniu danej osobie specjalistycznej maski, na którą składają się substancje depigmentacyjne, które zostają zmyte po kilku godzinach. Następnie dana osoba przez kolejne miesiące codziennie aplikuje na twarz specjalny krem, którego zadaniem jest podtrzymanie działania maski. Cena zabiegu to około 900 zł. Natomiast pełna kuracja kosztuje około 2000 zł.