Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Apartamenty na sprzedaż nad morzem – w ostatnim czasie wiele możemy usłyszeć na temat apartamentów wakacyjnych bądź do stałego zamieszkania, które zlokalizowane są nad morzem. Często na ich zakup decydują się nie tylko młode osoby, ale również emeryci, którzy chcieliby nieco zmienić otoczenie. Dlaczego lepiej kupić apartament nad polskim morzem, niż w miejscowości wakacyjnej za granicą?

Duży wybór i (stosunkowo) niskie ceny

Na początek przyjrzyjmy się cenom i różnego rodzaju apartamentom na sprzedaż nad morzem, jakie mamy do wyboru. Otóż nad Bałtykiem wybór jest bardzo duży – począwszy od małych nowych mieszkań, położonych w centrach dużych miast, na większych apartamentach, zlokalizowanych w cichych dzielnicach, skończywszy. W zależności od tego, jakiego rodzaju lokum wybierzemy, mamy dostęp do różnorakiej infrastruktury. Najwięcej udogodnień znajdziemy w dużych miastach, takich jak Gdańsk czy Gdynia, jednak mieszkanie na uboczu również ma swoje zalety. Wymieńmy wśród nich przede wszystkim możliwość ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku, połączoną z możliwością udania się na plażę w dowolnym momencie. Choć zagraniczne miejscowości proponują nam podobne nieruchomości, to weźmy pod uwagę także ich ceny. Za apartamenty na sprzedaż nad morzem musimy zapłacić od kilkuset tysięcy do nawet 1,5-2 milionów złotych. Tymczasem, kupując apartament zagranicą, będziemy musieli liczyć się z podobnymi kosztami, tyle że w walucie obcej. Oznacza to, że za nieruchomość zapłacimy nawet 3-4 razy więcej. Nie jest to więc rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużym budżetem bądź chciałyby nieco ograniczyć wydatki mieszkaniowe. Weźmy pod uwagę również koszty utrzymania poza granicami kraju. Te wcale nie są niskie, biorąc pod uwagę, że będziemy musieli pomnożyć wydatki razy kurs waluty obcej. 

Czyste, zdrowe powietrze

Apartamenty na sprzedaż nad morzem
Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Dlaczego nad polskim morzem zarówno w sezonie, jak i poza nim, jest tak wielu turystów? Jak się okazuje, nie tylko ze względu na możliwość zażywania kąpieli, ale przede wszystkim z powodu zdrowego, czystego powietrza. Jest ono wręcz przepełnione jodem o każdej porze roku, dlatego nad Bałtyk tak chętnie przyjeżdżają turyści z całej Europy, nie tylko z Polski. W żadnym innym europejskim kurorcie nie znajdziemy tak czystego powietrza, jak nad naszym polskim morzem. Jest to bardzo istotne dla osób, które zmagają się z chorobami tarczycy czy układu oddechowego. Seniorzy bardzo często przyjeżdżają nad Bałtyk właśnie po to, aby zregenerować organizm. Dla nich najlepszym rozwiązaniem będzie więc zakup apartamentu właśnie tutaj, a nie poza granicami kraju. Jest to również idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, którym zaleca wizytę nad Bałtykiem przynajmniej raz w roku.

Nie sposób się nudzić!

Wiele możemy usłyszeć o tym, że w zagranicznych miasteczkach znajdziemy nie tylko plaże, ale również różnego typu obiekty kulturowe. W rzeczywistości, nad polskim morzem również nie sposób się nudzić. Kupując apartament w Gdańsku, w Gdyni czy w innym większym mieście, mamy do dyspozycji muzea, obiekty kultury czy galerie handlowe. W sezonie dzieje się tu naprawdę sporo, a niektóre wydarzenia możemy podziwiać nawet z okna naszego apartamentu jeśli zlokalizowany będzie on w pobliżu centrum miasta. Gdańsk jest nie tylko ośrodkiem kultury, ale również miastem studenckim, dlatego też mieszkają tu osoby w różnym wieku. Zwróćmy uwagę, że wszystkie miejscowości “wakacyjne” są bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu z naszego apartamentu możemy bez problemu dostać się do centrum dużego miasta samochodem. Dotyczy to nawet osób, które wybrały apartament na sprzedaż nad morzem w cichym i ustronnym miejscu.

Apartament całoroczny

Apartamenty na sprzedaż nad morzem https://www.edumaniacy.pl/apartamenty-na-sprzedaz-nad-morzem/  mają zwykle charakter całoroczny, co oznacza, że wyposażone są one w odpowiedni system ogrzewania. Dzięki temu możemy wybrać się nad morze nawet zimą, mamy również możliwość wynająć apartament turystom. Jest to bardzo istotne w kontekście osób, które nie traktują apartamentu jedynie jako inwestycję sezonową. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na zakup apartamentu w Hiszpanii czy we Włoszech, to zwykle nie będą one wyposażone w wydajny system ogrzewania. To zaś sprawia, że w apartamencie może gromadzić się trudna do usunięcia wilgoć. Nie jest to także odpowiednie miejsce do mieszkania przez cały rok, zwłaszcza że jesteśmy przyzwyczajeni do wyższych temperatur, jakie panują w naszych mieszkaniach.

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania

Apartamenty na sprzedaż nad morzem projektowane są z uwzględnieniem nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. Zwróćmy uwagę, że w Polsce przywiązuje się do nich ogromną wagę. Są one przyjazne środowisku naturalnemu, a także – w dłuższej perspektywie czasu – naszym portfelom. Tymczasem zagraniczne apartamenty nie zawsze spełniają wymagania osób, które stawiają przede wszystkim na nowoczesność i ekologię. Jeśli już, to ich cena zadziwi niejednego. Tymczasem w Polsce nowoczesność i ekologia są niejako wliczone w cenę, dzięki czemu za dogodne rozwiązania płacimy mniej. W kontekście apartamentów nadmorskich jest to szczególnie istotne, gdyż mogą one służyć nie tylko celom własnym, ale również na wynajem.