Agencja pracy – pośrednictwo pracy

Agencja pracy - pośrednictwo pracy

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy agencja pracy https://apsprofit.pl/biuro-posrednictwa-pracy-dla-ukraincow/ – pośrednictwo pracy to dobry wybór dla osób, które tej pracy poszukują. Oczywiście trudno byłoby odpowiedzieć na to pytanie, gdyż dla każdego zupełnie inne rozwiązanie okaże się być tym dobrym. To, co sprawdzi się idealnie u jednej osoby, u innej będzie totalnym niewypałem. Ogólnie jednak rzecz biorąc, agencje z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i wybiera jest wciąż większa grupa osób. Jeśli szukamy pracy tymczasowej i nie zależy nam na tym, by osiąść w jednym miejscu, na pewno taka opcja jest doskonałym wyborem.

Jakie korzyści dla pracownika niesie agencja pracy – pośrednictwo pracy?

Polacy z roku na rok korzystają z agencji coraz częściej. Tak, jak jeszcze blisko piętnaście czy dziesięć lat temu wybierali taką opcję zazwyczaj studenci i uczniowie, tak dziś z rozwiązania tego korzysta bardzo wielu ludzi. Jedni wybierają pracę tutaj na miejscu, u pracodawcy w Polsce, inni zatrudniają się w takiej formie u pracodawców zagranicznych. Co więc stanowi dobry wybór, jeśli w grę wchodzi agencja pracy – pośrednictwo pracy? Dlaczego taka opcja jest dobrym wyborem? Wybierając agencję pracy, ta niesie za sobą wiele profitów. Pracownik może otrzymać profesjonalną obsługę, jak również i pełne doradztwo, dzięki czemu nie zostaje on sam z niczym. ukraińskie-biura-pośrednictwa-pracy-dolnośląskieAgencja wszystko załatwia za niego i ten jest w pełni na bieżąco o wszystkim informowany. Wiadomo, iż takiej firmie rekrutującej pracowników zależy na tym, by znaleźć odpowiednie osoby do pracy w danej firmie, dlatego też muszą oni wykazać się najwyższą jakością świadczonych usług, by ten chciał u nich pozostać i poprzez nich właśnie był zatrudniony. Co jeszcze? Warto na pewno zwrócić uwagę na zalety takiego rozwiązania, jeśli chodzi o zatrudnienie pracownika za granicą. Razem z agencją, otrzymany jest zorganizowany przejazd do miejsca docelowego, za który zazwyczaj pracownik nic nie płaci. Agencja pracy – pośrednictwo pracy załatwia także wszelkie kwestie dotyczące zakwaterowania. Pracownik ma do wyboru dwie opcje – może za to płacić sam lub opłata może być potrącana z jego pensji. Co istotne, w ramach współpracy z taką firmę, pracownik otrzymuje w pełni gotowy komplet dokumentów, który jest już przetłumaczony na język polski. Nie musi więc on zupełnie martwić się jakąkolwiek papierologią. I oczywiście to, co ważne, a co dla wielu jest bardzo dużym problemem, to kwestia meldunku i wyrobienia numerów personalnych. Tym wszystkim i wieloma innymi rzeczami zajmuje się profesjonalna agencja. Najważniejsze jest to, by trafić na odpowiednią, która wykonuje swoją pracę rzetelnie i która robi wszystko, by móc zaoferować klientom jak najwyższą jakość świadczonych usług. 

Zobacz także:

Czy agencja pracy – pośrednictwo pracy dużo zarabia?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, ilu ma klientów. Wiadomo, iż jedna pracuje na wysoką skalę i współpracuje z dużymi firmami, inna z kolei działa jedynie dla małych, podrzędnych firm. Wiadomo jednak, że każda agencja pracy – pośrednictwo pracy musi na czymś zarobić. W takim przypadku funkcjonowanie agencji działa na takiej zasadzie, że pracodawca dopłaca do zatrudnienia pracownika, ale otrzymuje full pakiet i całość działań ze strony agencji, z kolei pracownik otrzymuje stawkę minimalną, ale również z pełnym pakietem dostępnych rozwiązań i kompleksową opieką. Wiadomo, że praca agencji wcale nie jest taka łatwa, jakby mogło się wydawać. Za swoje usługi musi więc pobierać opłatę, a więc robi to na zasadzie różnicy, jaką za danego pracownika otrzymuje od pracodawcy. Z kwoty tej musi bowiem odliczyć wszelkie składki, ubezpieczenia i podatki, część bierze dla siebie, a resztę wypłaca pracownikowi. Z takiego rozwiązania cieszy się każda ze stron, bo pracodawca otrzymuje pracownika, pracownik ma pracę, a agencja pracy – pośrednictwo pracy zarobek. A czy pracownik płaci coś agencji? Nie ma ona prawa pobierać od niego żadnych opłat. Wyjątkiem są jedynie koszty badań lekarskich, tłumaczenia dokumentów czy realne koszty transportu. Za żadną jednak pomoc w znalezieniu pracy, nie płaci on absolutnie nic.

Czy każda agencja pracy – pośrednictwo pracy działa legalnie?

Oczywiście powinno współpracować się tylko z tymi legalnymi agencjami i na nich skupiać swoją uwagę. Większość działających na rynku oczywiście działa legalnie, jednak znajdą się również i takie, które funkcjonują na rynku bez żadnego pozwolenia i oszukują one swoich klientów. Należy więc takich się jak najbardziej wystrzegać. Wszelkie agencje powinny podlegać weryfikacji przez instytucje państwowe i kontrolne. Zanim skorzystamy z usług danej firmy, powinniśmy wcześniej sprawdzić, czy posiada ona certyfikat o dokonaniu wpisu do Krajowego rejestru Agencji Zatrudnienia. Tylko bowiem w ten sposób mamy pewność, że współpracujemy z odpowiednią agencją i że jej właśnie warto zaufać. To stanowi kluczowy element, na jakim powinien skupić się, zarówno sam pracodawca, jak również i osoba, która poszukuje pracy.

Aps Profit Polska sp. Z o.O.
ul. Emilii Plater 14B/U1
71-635 Szczecin
+48 91 462 43 12
www.apsprofit.pl