Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron – obserwując nowoczesny trendy i tendencje rozwojowe dla młodych ludzi możemy zaobserwować, że coraz więcej zawodów zanika, a pojawiają się nowe. Dużo młodych osób woli rozwijać się w kierunku pracy intelektualnej lub biurowej, a mniej decyduje się na zawody techniczne czy pracę fizyczną.

Pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie stron

Osobiście należę do grupy osób, która całkiem niedawno zakończyła podstawową edukację i jest na etapie poszukiwania swojego miejsca zawodowego. Chociaż w życiu miałem już styczność z wieloma branżami i pracowałem w różnych miejscach, to staram się raz na jakiś czas stanąć z boku i popatrzeć na moich rówieśników i to, w jakich kierunkach się rozwijają. Pisząc ten artykuł postanowiłem zająć stanowisko osoby obiektywnej jednak skupić się głównie na pracy przy komputerze, ponieważ jest to coraz popularniejsze wśród młodych osób. Z całą pewnością nie będziemy tutaj dywagować nad tym czy taka praca jest zdrowa i jaki wpływ ma na rozwój osobowości.

Celem tego artykułu jest jedynie zaprezentowanie wam zawodu potocznie zwanego pozycjonerem. Oczywiście, jeżeli pozycjonowanie stron www to dla was chleb powszedni, to możecie w artykule tym nie znajdziecie informacji, które będą dla was zaskoczeniem. Kieruje tę dysertacje do osób młodych, które spędzają godziny przed komputerem i szukają dochodowego zajęcia. Przechodząc do tematu to chyba trudno jest wyobrazić sobie firmę, która nie posiada strony www.

Decydując się na tak ową formę promocji każda firma będzie starała się, aby witryna była jak najbardziej widoczna i jak najczęściej odwiedzana. Tutaj pojawia się temat pozycjonowania stron, któremu poświęcę większy kawałek tej pracy. Samo pozycjonowanie polega na dążeniu do tego, aby każdy nawet najmniejszy element budujący naszą stronę www działał poprawnie (to takie spojrzenie od strony technicznej) oraz aby słowa kluczowe i treść strony www były jak wyszukiwane w wyszukiwarce. Tym w głównej mierze zajmują się pozycjonerzy, o których opowiem za chwilkę. Nadmienię tylko, że duża ilość firm decyduje się na samodzielne pozycjonowanie stron, ale nie jest to efekt pazerności a po prostu faktu, iż firmy takie zatrudniają informatyków, którzy ogarniają temat w najmniejszym detalu. Pozycjoner, marketer internetowy, musi być, więc osobą posiadającą wiedzę z tej dziedziny. Jego głównym zadaniem jest sprawienie, żeby witryna znajdowała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki. Jednak, aby tak się stało, potrzebny jest szereg działań. Przede wszystkim, jeżeli chcemy wynieść daną stronę na wyżyny musimy analizować strony konkurencyjne, znać słowa kluczowe oraz zasady działania algorytmów wyszukiwarek.

Krótko mówiąc musimy ogarniać tak zwane SEO to jest podstawa do pozycjonowania stron, na drugim miejscu stoją słowa kluczowe, teksty, monitoring wyników itd. Itd. Nie ma wymagań na stanowisko pozycjonera, dlatego jest to świetna opcja na dorobienie sobie pracując po prostu w domu i samodzielnie ustalając sobie godziny pracy. Jednak tam gdzie plusy są i minusy. Nie wystarczy umieć grać w gry, pozycjonowanie stron wymaga od nas wiedzy o tworzeniu stron www, a także w miarę podstawowej wiedzy informatycznej. Oczywiście osoby, które chcą zająć się tym z powodów hobbystycznych jak najbardziej mają pole do popisu i mogą rozwijać się na własną rękę w temacie pozycjonowanie stron. Zarobki pozycjonerów są z pewnością interesujące dla każdej osoby, która chce rozpocząć pracę w tym zawodzie. Średnia pensja netto wynosi 2500 złotych. Jeżeli poznaliśmy już wynagrodzenie i wiemy jak zostać pozycjonerem, powiem Ci teraz, jakie wymagania stawiają pracodawcy.

Zobacz:

seo i pozycjonowanie

dobry specjalista SEO

Po przeanalizowaniu ogłoszeń o pracę na tym stanowisku można wywnioskować, że pozycjoner powinien posiadać wiedzę z zakresu XHTML/HTML, CSS, PHP, SQL czy JavaScript, znajomość obsługi takich programów jak Google Analytics i Google AdWords, mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że nie taki diabeł straszny jak go malują i pozycjonowanie storn nie jest takie trudne. Najważniejsze jest to, co potrafimy i jak bardzo oddajemy się pracy. Z pewnością pracodawca bardziej doceni taką osobę, która jest charyzmatyczne i pracowita niż taką, która sypie jedynie formułkami z głowy i nie potrafi wczuć się w daną sytuację.

Osoby początkujące z całą pewnością mogą udać się na szkolenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Możemy poszperać w internecie jest masa poradników oraz firm oferujących szkolenia dla przyszłych pozycjonerów. Jest, więc to poniekąd powoli powstający zawód, który wziął się z tak naprawdę hobbistycznego spędzania czasu. Bo tak naprawdę wyglądały początki pozycjonowania stron, tak naprawdę to nic innego jak tylko ciągłe dbanie o to by być lepszym od konkurencji. Do wszystkiego dochodzi się metodą prób i błędów, obserwowanie konkurentów, zwłaszcza tych większych, bardziej utytułowanych i doświadczonych powoduje chęć bycia lepszym od nich nie tylko z powodów finansowych i tak właśnie nakręca się ten biznes. Dziękuję Ci za czas i uwagę poświęcone na ten artykuł, mam nadzieję, że przybliżyłem Ci możliwość pracy, jako pozycjoner i że niebawem odniesiesz sukces w tej branży.