Płytki ceramiczne we wnętrzach: trendy, które warto znać

Już nie tylko w łazience i w kuchni widuje się płytki. Coraz chętniej wykłada się nimi ściany i podłogi w innych wnętrzach. Jakiekolwiek pomieszczenie jest do wykończenia, warto wiedzieć, co jest modne. Trendy dotyczące płytek we wnętrzach są rozmaite. Łatwo wybrać coś idealnego do swojego mieszkania.

Minimalistycznie, czyli płytki w jednym kolorze

Minimalistyczne wnętrza zapewniają spokój, wytchnienie i relaks. Moda na takie aranżacje nie minie. Idealne do takiego wnętrza są płytki ceramiczne jednolite. Mają jeden kolor i brak im wyraźnych wzorów. Po ułożeniu ich na podłodze tworzą jednolitą powierzchnię. To doskonały wybór np. do nowoczesnej kuchni. Będą idealnym tłem dla minimalistycznego wystroju, powiększą wnętrze i dodadzą mu światła. Gdy wybiera się płytki jednokolorowe na duże płaszczyzny, to z reguły białe lub szare https://ceramixplytki.pl/12-uniwersalne. To spokojne kolory i nawet jak przeważają we wnętrzu, to go nie przytłaczają. W łazience czy w kuchni może być tylko jeden kolor. Inna możliwość to dodatkowo płytki jednolite w innym kolorze jako akcent.

Barwy natury i płytki imitujące drewno

Inny trend to płytki w kolorach natury. Modne są brązy, beże i inne kolory z tej grupy. Płytki ceramiczne w kolorach natury wybierane są chętnie przez osoby lubiące domowe ciepło. Jeśli podłoga w salonie ma zostać wyłożona płytkami, to beż i brąz są idealne. Barwy te tworzą klimat wnętrza przyjaznego i ciepłego. Spodobają się też one komuś, kto lubi odniesienia do natury.

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem płytek imitujących drewno. Bardziej niż zwykłe brązowe dają efekt naturalności. Idealnie sprawdzają się w kuchni czy w łazience. Podłoga ułożona jest z płytek ceramicznych, więc łatwo się o nią dba i niestraszna jej wilgoć. Jej urok jest taki sam jak drewnianej, ale nie jest kłopotliwa. Jest idealna także do salonu, sypialni czy przedpokoju. W łazience i kuchni wykłada się płytkami imitującymi drewno zarówno podłogę, jak i ściany.

Efekt betonu na ścianie i podłodze

Trend, który spodoba się zwolennikom wnętrz chłodnych i surowych, to płytki imitujące beton. Wybierając je, zyskuje się modne wykończenie podłogi lub ścian w salonie. Wybiera się je do kuchni, jeśli ma mieć styl industrialny. W łazience płytki imitujące beton wybierane są i do całego tego wnętrza. Jest chłodno, ale też spokojnie i oryginalnie. Efekt jest tak mocny, że można go nieco osłabić. Znakomicie wygląda połączenie takiej chłodnej szarości z płytkami ceramicznymi imitującymi drewno. Płytki z tych dwóch grup wyglądają zupełnie inaczej, więc powstaje interesujący kontrast. Dzięki takiemu zestawieniu łazienka jest nie tylko modna, ale też cieplejsza i bardziej przyjazna.

Płytki ceramiczne białe i czarne

Połączenie bieli i czerni to klasyka, ale wciąż modna. To, co jest teraz unikalne, to łączenie tych dwóch kolorów w całym pomieszczeniu. Tradycyjnie białe i czarne płytki ceramiczne tworzyły wzór na podłodze. Obecnie całe wnętrza są takie https://ceramixplytki.pl/3-scienne. Jest np. ciemna podłoga i są fragmenty ścian białe oraz fragmenty czarne. Czerń bywa zastępowana przez ciemną szarość.

To wybór głównie do łazienek i kuchni, ponieważ tworzy chłodne wnętrza. Doskonale prezentują się w nich dodatki w kolorze złotym. Ocieplają i dodają elegancji. Płytki białe i czarne można wybrać do eleganckiego przedpokoju. Mogą się znaleźć też w salonie. To idealne płytki ceramiczne do wnętrza modnego, jeśli wrażenie chłodu nie przeszkadza. Salon z taką podłogą i taką kolorystyką ścian można urządzić zarówno klasycznie, jak i nowocześnie.

Ciekawy efekt z płytkami mozaikowymi

Ten trend zainteresuje kogoś, kto lubi wnętrza ciepłe i pełne uroku. Mozaika na podłodze lub na ścianie to ozdobne wykończenie. Jest ładnie, a uzyskanie tego efektu nie jest trudne. Podłogi i ściany z płytek ceramicznych mozaikowych robi się równie szybko, jak i ze zwykłych. Płytki z takim wzorem bardzo rzucają się w oczy. Nie jest to trend jedynie do dużych wnętrz. Jak dba się o umiar, to można wybrać je i do np. małej łazienki. Wystarczy, że cała będzie biała, a można sobie pozwolić na drobny wzór na podłodze. Najlepiej, jeśli płytki ceramiczne mają chłodne kolory. Idealne w takiej łazience byłyby płytki we wzory niebieskie i białe.

Płytki wielkoformatowe i o nietypowych kształtach

Moda nie dotyczy jedynie kolorów czy wzorów płytek. Trendy, jakimi warto się zainteresować, mogą być związane z ich kształtem czy wymiarami. Modne są teraz płytki o bardzo dużych rozmiarach. Takie doskonale wyglądają na ścianach w sypialni czy w salonie. Można je wybrać i do innych pomieszczeń np. do łazienki. Ściany wyłożone dużymi płytkami ceramicznymi prezentują się bardzo elegancko. Drugi interesujący trend to płytki o kształcie sześcianu. Znakomicie wyglądają na ścianie w łazience oraz w kuchni na obszarze między dolnymi a górnymi szafkami. Inne płytki w tych wnętrzach mogą być tradycyjne. Te wybierze się dla urozmaicenia.

Gdy można korzystać z takiej rozmaitości płytek, jaka dzisiaj jest w sprzedaży, to łatwo stworzyć ciekawą przestrzeń. Wystarczy wybrać jeden z trendów, by było modnie, interesująco i w stylu, jaki lubi się najbardziej.

 

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl