Jezioro Ińskie – najlepsze i sprawdzone dla nurków

Jezioro Ińskie - najlepsze i sprawdzone dla nurków

Szukasz idealnego miejsca do nurkowania, gdzie wśród malowniczych krajobrazów będziesz mógł podziwiać podwodny świat? Jezioro Ińsko czeka na Ciebie, kusząc krystalicznie czystą wodą. Obecnie uważane za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Jest to niezaprzeczalnie zasługa licznych zatok i półwyspów, ozdabiających piaskowo-żwirowy brzeg, a otoczenie morenowych wzgórz, sprawi, że poczujesz się, jakbyś znajdował się w odległej krainie. Nieskazitelnie czysta i przejrzysta woda, pozwoli Ci bez przeszkód obserwować życie, które toczy się pod niebieską taflą. Przyjedź i zakochaj się w tym miejscu.

Jezioro Ińskie

Jezioro Ińskie jest położone w gminie Ińsko, w województwie zachodniopomorskim i wchodzi w skład Ińskiego Parku Krajobrazowego. Znajdują na nim dwie duże zatoki: Miałka i Ścienne, a jego całkowita powierzchnia to aż 596 ha, wody jeziora posiadają I klasę czystości. Jezioro cieszy się dużą popularnością, wśród osób pasjonujących się nurkowaniem, głównie ze względu na przejrzystość wód, ale także niezwykle bogatą faunę i florę, a także łatwy dostęp do sprzętu nurkowego, zarówno rekreacyjnego, jak i profesjonalnego. Bardzo cennym źródłem zainteresowania nurków są również zatopione w jeziorze eksponaty, między innymi samochód, choinka, piankowa rzeźba łabędzie, czy biurko z pełnym sprzętem komputerowym, a nawet radiostacja wojskowa i znaki drogowe. Dno jeziora jest niezwykle urozmaicone, nurkując obserwujemy liczne zagłębienie, przesmyki i wypłycenia, które momentami wystają na powierzchnie. Równie zróżnicowany jest brzeg, liczne głębokie zatoki i półwyspy które sprawiają, że nurkowanie tu staje się niezapomniane.

Centra nurkowe nad jeziorem Ińskim

Nad jeziorem Ińskim funkcjonują dwa centra nurkowe: Dive Devil oraz Dive Point. Oba miejsca są świetnym wyborem do nauki nurkowania zarówno dla początkujących, jak i dla osób posiadających już pewne doświadczenie. Bardzo ważną usługą, prowadzoną przez obie firm jest serwis oraz wypożyczenie sprzętu nurkowego. Pozwala to pominąć wiele problemów organizacyjnych, związanych z transportem własnego sprzętu, ale również w przyjemny sposób rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, pod okiem profesjonalnej kadry. Dive Devil to centrum nurkowe, które posiada ponad 20 lat doświadczenia w szkoleniu i zaopatrzeniu nurków, zarówno tych profesjonalnych, jak i rekreacyjnych, ale również specjalistyczną wiedzę na temat znanych i cenionych marek. Posiada dwie podwodne platformy szkoleniowe, na głębokości 4 i 8 metrów. W pobliżu tej głębszej platformy,  na 8 m ciągnie się aleja zatopionych drzew, prowadząca do znajdującego się  15 metrów pod wodą wraku łodzi rybackiej, który, choć to wyzwanie dla bardziej zaawansowanych, można oglądać nawet od wewnątrz.  Równie długim stażem może pochwalić się Szkoła Nurkowania Dive Point, która funkcjonuje od 1999 roku. Jej misją jest promowanie i bezpieczna nauka nurkowania, na każdym poziomie. Ich kadra, z ogromnym bagażem doświadczeń na plecach zadba nie tylko o to, by swoich kursantów nauczyć nurkować, ale, także o to by przeżyli oni swoja wyjątkową i niepowtarzalną podwodną przygodę.

Miejsce dla całej rodziny

Ze względu na krajobrazowe otoczenie, piękny, żwirowo-piaszczysty brzeg jeziora oraz łatwy dostęp do noclegów jezioro ińskie jest doskonałym wyborem dla rodzinnych wyjazdów i wypadów ze znajomymi. Teren w pobliżu jeziora jest niezwykle bogaty w szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Znajduję się tam również wiele miejsc wartych odwiedzenia. Przede wszystkim, nie można pominąć wizyty w rezerwacie leśnym Kamienna Buczyna, gdzie na ponad 11 hektarach powierzchni możemy oglądać morenowe zbocza i pachnące lasy bukowe. Obowiązkowa jest również wizyta w rezerwacie na wyspie Sołtyska, położonej na samym środku jeziora Ińskiego. Warto będzie odwiedzić również oddalony o 2 km od Ińska, rezerwat głazów narzutowych. Niedaleko brzegu jeziora, w miejscowości Ińsko znajduje się również kompleksowy ośrodek wypoczynkowy, posiadający domki do wynajęcia oraz pole kempingowe. Na wyposażeniu obiektu możemy znaleźć szeroki wybór sprzętów do kreacji, boiska do piłki nożnej i siatkówki, stoły do ping-ponga, kort tenisowy, a także bogato wyposażony plac zabaw. Nie obejdzie się również bez miejsc a na ognisko i grilla. Ośrodek oferuje swoim gościom również dostęp do dwóch plaż, a wszystko w otoczeniu lasów i świeżego powietrza. W okolicy funkcjonują również cudowne szlaki turystyczne, o różnych stopniach, tak by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Czarny szlak wyprowadzi nas na sam szczyt Głowacza, z którego rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę.

Dlatego nie szukaj więcej wspaniałych miejsc oddalonych o tysiące kilometrów, tylko zobacz jak wspaniałe miejsca, czekają na ciebie, tuż za płotem. Przeżyj niesamowitą przygodę i przywieź do domu niezapomniane wspomnienia. Odwiedź jezioro Ińskie sam, z przyjaciółmi lub rodziną i podejmij się kursu nurkowania, pod okiem wspaniałych instruktorów z centrum nurkowego, albo samodzielnie doskonal swoje umiejętności, eksplorując bogate głębiny jeziora Ińsko. Nie jedź w ciemno, wybierz miejsce sprawdzone przez setki nurków i ciesz się wrażeniami.