Jak się ubrać na masaż gorącymi kamieniami?

Jak się ubrać na masaż gorącymi kamieniami?

Ubiór na masaż to zagadnienie sprawiające problem komuś, kto pierwszy raz poddaje się takiemu zabiegowi. Co na siebie włożyć? W czym zostaje się w czasie zabiegu? Masowanie kamieniami to działanie o charakterze relaksacyjnym. Wszystko, co jest wtedy potrzebne, zapewnia salon masażu. W jakim ubraniu przyjdzie klient, to zależy tylko od niego. Ma to znaczenie, ale nie dla samego zabiegu relaksacyjnego.

Jak wygląda masaż rozgrzanymi kamieniami?

Masowane jest całe ciało. Celem masażu balijskiego gorącymi kamieniami jest usprawnić przepływ energii w ciele. Chodzi też o to, by uwolnić klienta od wszelkich napięć mięśniowych. Oparty jest na klasycznym masażu balijskim, tylko że dodatkowo jest to terapia ciepłem. Emanują nim rozgrzane do wysokiej temperatury kamienie. Jak w tradycyjnej wersji jest i element aromaterapii. Stosuje się w czasie masażu olejki zapachowe. Wykorzystuje się też wiedzę z zakresu akupresury i refleksoterapii. Masaż balijski jest mniej intensywny niż masaż tajski. Gdy nie wiadomo, jaki wybrać na początek, to lepiej ten. Zwłaszcza jak do klasycznej wersji dochodzi stosowanie gorących kamieni. Dokładnie usunie napięcie w mięśniach i znakomicie zrelaksuje.

Gdy używane są kamienie, to zamiast dłoni masażysty, to one przesuwane są po ciele. Daje to wrażenie głaskania. Masaż to także ugniatanie i masowanie ruchami okrężnymi. To wszystko w połączeniu z ciepłem płynącym od kamieni. Ubiór by przeszkadzał. Patrząc pod tym kątem, nie jest ważne, co włoży ktoś idący na ten zabieg SPA. I tak trzeba będzie to ściągnąć. Pozostaje się w bieliźnie, ale też nie własnej, a otrzymanej. To jednorazowy ubiór, który otrzyma się w salonie masażu.

Co wziąć ze sobą do salonu masażu?

Klient nie musi myśleć o tym, co będzie mu potrzebne w czasie zabiegu. Wszystko otrzymuje na miejscu. Są to zarówno rzeczy potrzebne na masaż, jak i do tego, by wziąć prysznic. Otrzyma jednorazową bieliznę, kapcie, ręcznik. Nie ma też potrzeby, by brać ze sobą żel do mycia. Warto masaż balijski gorącymi kamieniami rozpocząć od wzięcia prysznica. Strumień wody oczyści ciało i wstępnie odpręży. Nie zawsze ma się taką możliwość u siebie w domu. Zdarza się, że ktoś przyjdzie na zabieg SPA  nie wprost od siebie, więc nawet o tym pomyśleć nie można. Może też tak długo trwać dojazd do salonu masażu, że nie miałoby to sensu. Konieczne jest, by była możliwość wzięcia prysznica na miejscu. I klient ma to zapewnione. Nie musi jednak w związku z tym niczego brać ze sobą. Tak samo jak ręcznik, tak i produkt do mycia otrzyma.

Czy ma znaczenie, jaki wybierze się ubiór?

Ubiór trzeba będzie zostawić, zanim wejdzie się do sali, gdzie czeka już masażysta. Czy to znaczy, że nie ma znaczenia, co włoży się na siebie, idąc do salonu masażu? To zależy, pod jakim kątem się na to spojrzy. Na sam masaż tajski  czy balijski kamieniami nic nie potrzeba. To znaczy, że nie jest ważne, w czym się przyjdzie. Dobrze jest jednak spojrzeć na ten problem pod kątem praktycznym. To, co ma się na sobie, trzeba będzie zdjąć.

Może to trwać krócej lub dłużej, być mniej lub bardziej problematyczne. Dlatego najlepiej nie mieć zbyt wielu ubrań.  Warto unikać takich, których wkładanie czy ściąganie trwa długo. Lepsza zwykła bluzka niż koszulowa. To ma znaczenie przy przygotowywaniu się do masażu, a jeszcze większe po nim. Ciało jest zrelaksowane, umysł spokojny, czuje się błogość. By tego nie naruszyć, najlepiej mieć ubiór, który włoży się szybko. Ważne też, by było to coś wygodnego, miękkiego, miłego w dotyku. To zasada, którą warto zapamiętać, gdy idzie się do salonu SPA na zabiegi relaksacyjne. I nie jest ważne, czy chodzi o masaż rozgrzanymi kamieniami, czy inny przyjemny zabieg.

W co najlepiej się ubrać, idąc na masaż kamieniami?

Trzeba unikać rzeczy, które uciskają. Ubrania nie powinny krępować ruchów, być nieprzyjemne w dotyku czy nazbyt obcisłe. Na masaż balijski gorącymi kamieniami warto przyjść w czymś, co jest wygodne. Im prostszy ubiór, tym lepiej. Można włożyć coś, co bardzo się lubi. Nastrój będzie przyjemny, więc naturalnie pojawi się ochota, by mieć na sobie to, co się lubi. Można ubrać się np. w spodnie z miękkiej tkaniny, koszulkę i wygodną bluzkę. Dobre są też dresy, czyli spodnie i bluza z tkaniny dresowej. Latem ubiór kobiecy stanowić może sukienka. Nie jakaś oszałamiająca kreacja, ale sukienka o prostym fasonie, luźna i z miękkiej bawełny. Wybierając się na masaż, najlepiej ograniczyć ilość biżuterii. Trzeba ją będzie zdjąć, bo przeszkadzałaby w zabiegu.

Nic z tego, w czym się przyjdzie, nie przyda się w czasie masażu balijskiego gorącymi kamieniami. Ubranie się zdejmie, a bieliznę otrzyma jednorazową. Pomimo to, z innych względów, ma znaczenie, co się na siebie włoży. Warto dopilnować tego, by ubiór był wygodny i jak najprostszy. Wraz z pytaniem, co włożyć na siebie, pojawia się drugie. Jest to dylemat, czy coś może być potrzebne na zabieg relaksacyjny w salonie SPA. W obydwu przypadkach chodzi o to, by dobrze się przygotować. Nie tylko ubranie na masaż, ale i wszystko inne, co potrzebne, się otrzyma.