Dobrze dobrana bielizna oznacza lepsze samopoczucie. Jak ją wybierać?

stylowa bielizna

Dobrze dobrana bielizna damska to ważny element dla każdej kobiety. Powinna nam ona zapewniać wygodę oraz dobre samopoczucie. Bielizna ma jeszcze jedno z ważniejszych funkcji – możemy nią modelować naszą sylwetkę. To jedne z cech, które charakteryzują dobrze dobraną bieliznę. Bielizna damska to naprawdę twardy orzech do zgryzienia, lecz mamy dla Ciebie kilka rad, dzięki którym wybór bielizny będzie prostszy. Sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć, by Twoja bielizna była idealnie dopasowana do Ciebie. Zapoznaj się z nimi, zanim udasz się na zakupy.

Bielizna w sklepie internetowym – wybór wygodnych majtekJakie są efekty źle dobranej bielizny?

Niestety, wiele kobiet wciąż nie zwraca uwagi na to, jaką bieliznę kupuję. Mimo to, że bielizna nie jest widoczna, nie oznacza to, że jest nieważna. Źle dobrana bielizna może sprawić, że nasza stylizacja będzie wyglądała po prostu źle. Wydostające się nadprogramowe fałdki i wałeczki z nieodpowiednio dobranych majtek lub biustonosza, to zmora! Należy pamiętać, że dobrze dobrany ten element garderoby wpływa także na nasze zdrowie. Dobrze dobrany biustonosz jest odpowiednikiem zdrowego biustu, więc warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze damskiej bielizny. Źle dopasowana damska bielizna to również ogromny dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności. Przypomnij sobie tylko, jak uciążliwe jest nieustanne poprawianie ramiączka stanika, które ciągle opada. Przykładów takich natręctw może być więcej, ale wszystkie łączy jedno – nie pozwalają w spokoju wykonywać czynności. Odpowiednie dopasowanie bielizny ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla aktywnych kobiet, które lubią być cały czas w ruchu.

Piękny i zdrowy biust – czyli czym się kierować przy wyborze biustonosza?

Jak mówią badania – aż 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Chcąc zakupić bieliznę, warto udać się do profesjonalnego sklepu i poradzić się braffiterki, która udzieli nam rad dotyczących odpowiedniego doboru biustonosza, a co najważniejsze, pomoże nam wybrać ten najlepszy, który będzie dla nas idealny. Nie da się wybrać dobrego biustonosza “na oko”, dlatego zawsze przed ostatecznych zakupem pamiętaj, aby go przymierzy, by zyskać pewność, że jest odpowiedni. Biustonosze, jak każda rzecz, po jakimś czasie tracą jedną ze swoich głównych funkcji i wymagają wymiany. Zazwyczaj po około roku wymaga wymiany.

W internecie bez trudu znaleźć można wiele poradników, które informują, czym kierować się podczas wybierania damskiej bielizny. Podstawową czynnością, na którą zwracają uwagę jest odpowiednie zmierzenie rozmiaru swoich piersi – co nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Należy pamiętać, że piersi każdej kobiety są inne – mają inny kształt, no i wielkość, dlatego taki pomiar każda kobieta powinna wykonać samodzielnie. Tylko wtedy będzie w stanie idealnie dobrać stanik do swojej sylwetki.

Idealna bielizna – na co zwrócić uwagę przy wyborze bielizny?

Bielizna to coraz częściej doceniany element garderoby. Za jej pomocą możemy idealnie wymodelować swoje ciało. Dla przykładu, panie o figurze gruszki mogą wybrać biustonosze typu push-up na szerszych ramiączkach, tak by górne partie ciała nabrały krągłości i odwróciły uwagę od szerszych bioder. Najlepsze majtki dla takiej sylwetki to figi z głęboko wyciętymi nogawkami, które optycznie wyszczuplą uda i wysmuklą nogi. Drobne kobiety mogą sięgnąć po jasne komplety z biustonoszem typu plunge, który doskonale podkreśli dekolt oraz wycięte majtki, które wydłużą nogi. Panie, które mają obfite kształty, powinny wybierać biustonosze typu bardotka, które podnoszą piersi na tyle mocno, że tuszują krągłości na brzuchu. W kwestii majtek – powinny wybrać figi, w których talia kończy się dokładnie na brzuchu (trochę poniżej pępka), dzięki czemu nie podkreślimy nadprogramowych centymetrów.

Wybór odpowiedniej bielizny jest bardzo indywidualną sprawą i jest zależny od naszych preferencji, aczkolwiek jedno jest pewne – w źle dobranej bieliźnie na pewno nie będziemy się czuć komfortowo ani dobrze. Cały proces, którym możemy nazwać zakup damskiej bielizny, często jest długi i ciężki właśnie z tych względów, że bardzo często nie wiemy, jak dobrać dobrze bieliznę. Kolejnym czynnikiem decydującym o tym, że to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, jest znalezienie idealnej bielizny. Jeszcze kilka lat temu liczba profesjonalnych sklepów z bielizną była bardzo mała, ale z biegiem lat przybywa takich miejsc, dzięki czemu każda kobieta ma możliwość udania się do takiego miejsca i uzyskania profesjonalnego doradztwa. Nigdy nie zapominaj o tym, że dobór odpowiedniej bielizny kiedyś Ci się zwróci – jej dobór wpływa także na kwestie zdrowotne.

Zarówno kwestie zdrowotne, jak i komfort użytkowania mają ogromne znaczenie. Oba te elementy należy brać pod uwagę podczas doboru stanika do swojej sylwetki. Jeśli nie wiemy, jak to zrobić warto skorzystać z usług profesjonalnej brafitterki, która fachowo doradzi wybór odpowiedniego biustonosza. Duże sklepy z damską bielizną oferują takie doradztwo już podczas zakupu.