Wyjątkowy ślub wymaga wyjątkowej oprawy – zadbaj o każdy szczegół!

 Ślub jest bez wątpienia jednym z najbardziej niezwykłych wydarzeń w całym życiu. Już małe dziewczynki zauroczone pięknymi ślubnymi kreacjami, ogromnymi tortami i morzem kwiatów wyobrażają sobie jak będzie wyglądał ten jedyny dzień kiedy one same będą zmierzać z ukochanym do ołtarza. Z czasem dziecięce marzenia zmieniają się zazwyczaj w konkretne plany, kiedy para zakochanych decyduje się na kolejny krok w związku i wyznacza datę swojego ślubu. Wśród ogromu niezbędnych elementów uroczystości, które trzeba zaplanować pojawiają się tak oczywiste jak wybór wspaniałego miejsca na samą ceremonię i przyjęcie weselne, znalezienie idealnej sukni ślubnej i garnituru, bukietu i ozdób, które pozwolą oddać wyjątkowość chwili. Jest jednak jeszcze jeden niezwykle istotny element, o którym należy pomyśleć z wyprzedzeniem. Wybór idealnych, oddających charakter tego wydarzenia zaproszeń ślubnych. 

Już nie możemy się doczekać…

Zaproszenia ślubne to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu. Perfekcyjnie dobrane sprawią, że goście nie będę mogli doczekać się udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Co więcej, państwo młodzi coraz częściej stawiają na mniej standardowe wersje zaproszeń. Piękne, w całości własnoręcznie przygotowane zaproszenia na pewno zostaną docenione przez każdego gościa. Ale również po prostu urocze, wyjątkowe, albo zupełnie nietypowe zaproszenia ślubne mogą stanowić doskonałą pamiątkę z tak ważnej chwili w życiu państwa młodych. 

Motyw przewodni

 

Już co najmniej od kilku lat wśród narzeczonych panuje moda na organizowanie przyjęć ślubnych, które posiadają motyw, temat przewodni. Wiele par decyduje się na przykład na wesele w stylu rustykalnym. Niezależnie od tego, czy korzystają z usług profesjonalnego wedding plannera, czy podejmują się organizacji całego przedsięwzięcia samodzielnie – zdają sobie sprawę, że wesele tematyczne zobowiązuje do zachowania wybranej konwencji również w dodatkach i dekoracjach. To niezwykle ważne, ponieważ zapewnia spójność i powoduje, że zarówno para młoda jak i goście na czas ceremonii i przyjęcia przeniosą się do innego, niezwykłego świata. 

Należy pamiętać, że motyw przewodni ślubu i wesela powinien zostać stosunkowo mocno zakomunikowany już w zaproszeniu ślubnym. Dzięki temu narzeczeni dają sygnał gościom czego mogą się spodziewać. Ponadto zaproszone osoby będą mogły dzięki temu same również wpisać się w wybrany przez młodą parę motyw i doskonale czuć się w tym wyjątkowym dniu. 

Co jest trendy, czyli hity ostatnich sezonów

Kierując się modą można wskazać jakie typy zaproszeń ślubnych królowały w ostatnich sezonach i czego należy spodziewać się w najbliższych latach. Bez wątpienia jednym z najchętniej wybieranych motywów ślubnych pozostaną klimaty rustykalne. Styl rustykalny doskonale odzwierciedlić można między innymi na zaproszeniach ślubnych. To naturalne elementy, pastelowe kolory, niezbyt okazałe, delikatne zdobienia zgodne z naturą. Rozmaite gałązki i suszone kwiaty, a także naturalne sznurki i wiklina to elementy często wykorzystywane dla oddania rustykalnego stylu. Warto zwrócić także uwagę na kolory, które stosowane są przy tego rodzaju zaproszeniach ślubnych. Najczęściej są to różne odcienie zieleni i drewna. Pojawiają się również lekkie szarości, biel, beż i ecru. Zachowanie tej kolorystyki pozwala idealnie nawiązać do natury. 

 

Styl glamour od wielu lat nie wychodzi z mody i zapewne królować będzie jeszcze przez wiele sezonów. Bogate dekoracje, blask i elegancja to cechy charakterystyczne wesela w stylu glamour. Zaproszenia ślubne na tak zaplanowaną ceremonię i przyjęcie powinny również  być bogato zdobione, często posiadają błyszczące lub brokatowe elementy. Częste jest w tym przypadku połączenie pastelowych odcieni różu, fioletu, głębokiej czerwieni i granatu ze złotem. W ostatnich latach powróciła także moda na wykorzystywanie elementów kryształowych, które idealnie wpasowują się w styl glamour. 

Styl klasyczny jest nie tylko bezpiecznym wyborem, ale często po prostu wymarzonym i jedynym motywem, jaki para młoda bierze pod uwagę. Decydując się na klasykę nawiązuje się do tradycji i elegancji. W takim przypadku zdecydowanie odrzucić powinno się wszelkie intensywne kolory. Króluje tu biel i odrobina czerni, beż, ecru i kość słoniowa. Charakterystyczne są również zdobienia wykonane z koronkowych materiałów, często zaproszenia ślubne utrzymane w tym stylu przepasane są klasyczną wstążką z piękną kokardą – koniecznie w pastelowych odcieniach. Delikatnym i eleganckim dodatkiem są również zdobienia wykonane z pereł, które doskonale wpisują się w charakter przyjęcia w stylu klasycznym. 

Polecamy:

     Ślub jest absolutnie wyjątkowym wydarzeniem w życiu młodej pary. Celebrowanie tej chwili przez bliskich może rozpocząć się znacznie wcześniej niż w dniu ślubu. Dzięki perfekcyjnie wykonanym zaproszeniom ślubnym, osoby nimi obdarowane będą mogły poczuć magię tego wyjątkowego wydarzenia już po otwarciu koperty. A jeżeli młoda para zadba o to, aby zaproszenie było niezwykłe, wówczas również długo po samym przyjęciu, weselnicy będą wracać do pięknych wspomnień.